Casanova Casanova Mooi exemplaar, paperback met zijflappen, geen naam voorin, nog rechte en nagenoeg witte rug zonder leesvouwen, in zeer goede staat. Het boek geeft een uitvoerig portret van de legendarische Venetiaanse avonturier en schrijver Giacomo Casanova, waarin niet slechts zijn roem als verleider centraal staat, maar ook zijn intellectuele nieuwsgierigheid, zijn sociale netwerk en de tijdsgeest waarin hij leefde. We volgen zijn reizen door Europa, van padvinder in de salons tot vluchteling, van gokker tot vrijdenker, en krijgen inzicht in de maatschappij van de 18de eeuw, de salons, de macht van de adel, de rol van liefde en reputatie. J. Rives Childs; Joop van Helmond (vertaling); € 7,50 In winkelwagen
De wereld van Willem... De wereld van Willem de Merode Goed exemplaar, iets dikkere paperback met zijflappen, een nog rechte (wel iets verkleurde) rug, geen naam voorin, in goede staat. Inclusief een foto-katern. Hans Werkman; € 5,00 In winkelwagen
Van Gogh begraven in... Van Gogh begraven in het koren Goed exemlaar, dikke paperback met zijflappen, een nog rechte (wel iets verkleurde) rug, geen naam voorin, in goede staat. Biografie van de Nederlandse schilder (1853-1890) vanuit de these dat hij schilderde uit schuldbesef over een doodgeboren broertje. Viviane Forrester; Klinkenberg (vertaling); € 5,00 In winkelwagen
Gioacchino Rossini Gioacchino Rossini Mooi exemplaar, paperback met zijflappen, geen naam voorin, rechte rug, nog nagenoeg als nieuw. Biografie. Monografie over leven, werkwijze en werk van de Italiaanse componist (1792-1868). Dit boek is de beste introductie die men zich kan wensen tot het leven en werk van een componist die meer dan Wagner de komende jaren de gespeelde componist zal zijn. Het is aan de ene kant een perfecte en complete biografie en aan de andere kant een rehabilitatie van een muzikaal oevre. Frédéric Vitoux; Geerten Meijsing (vertaling); € 7,50 In winkelwagen
Schubert (biografie) Schubert (biografie) Goed exemplaar, dikke paperback, geen naam voorin, rug ietsjes verkleurd, in goede staat. Biografie van de Oostenrijkse componist Franz Peter Schubert (1797-1828) Hans Jürgen Fröhlich; Hans J. Frohlich; Hans Hom (vertaling); € 7,50 In winkelwagen
De man die Maigret... De man die Maigret niet was, de biografie van Georges Simenon Dikke paperback met zijflappen, mooi ex. 1 miniem leesvouwtje in de rug, verder uitstekend. Geen naam voorin. Patrick Marnham; Tinke Davids (vertaling); € 5,00 In winkelwagen
De Buikspreker van God De Buikspreker van God Goed exemplaar, paperback, rug ietjes verkleurd, geen naam voorin, verder in zeer goede staat. Levensbeschrijving van de componist Wilhelm Richard Wagner (1813-1883). Op 13 februari 1983 was het honderd jaar geleden dat Richard Wagner stierf. 'De buikspreker van God' noemde Nietschze deze zeer omstreden figuur in de cultuurgeschiedenis. Een eeuw na zijn dood is hij nog steeds onderwerp van bijzonder felle polemieken. Martin van Amerongen; € 5,00 In winkelwagen
Tsjaikovski, biografie Tsjaikovski, biografie Mooi ex. paperback met zijflappen, eerste druk, nog nagenoeg als nieuw. Nina Berberova; Frans de Haan (vertaling); € 10,00 In winkelwagen
Hélène Swarth, haar... Hélène Swarth, haar huwelijk met Frits Lapidoth, 1894-1910 Mooi ex. paperback, rug en bladzijden ietsjes verkleurd, verder nagenoeg als nieuw. Eerste druk Biografisch essay over de Nederlandse dichteres (1859-1941). Jeroen Brouwers ; € 11,50 In winkelwagen
Annie... Annie Romein-Verschoor: 1895-1978 (Leven en Werk - Noten en Commentaar) Complete set van 2 delen, paperback, eerste druk, in uitstekende staat, beide delen nog nagenoeg als nieuw. Angenies Brandenburg; € 9,90 In winkelwagen
De vrijheid nog... De vrijheid nog veroveren. Richard Minne 1891-1965 Mooi exemplaar, forse linnen gebonden hardcover met stofomslag. Geen naam voorin, nog nagenoeg als nieuw. Met leeslint. Biografie van de Vlaamse dichter Richard Minne (1891-1965). Marco Daane; € 7,50 In winkelwagen
Waar je gevallen bent,... Waar je gevallen bent, blijf je Iets minder mooi exemplaar, geen naam voorin, wel een verkleurde rug die ietsjes scheef is en wat vlekjes hier en daar. Orignele prive domein nr 89 in een eerste druk, paperback met zijflappen. Cees Nooteboom; € 3,85 In winkelwagen
Johan Brouwer, zoeker,... Johan Brouwer, zoeker, ziener en bezieler. Een Biografie Mooi ex. ALS NIEUW. Geïllustreerde paperback met zijflappen, deel uit de Open Domein serie, zo goed als nieuw nog. Biografie van de tijdens de Tweede Wereldoorlog gefusilleerde historicus en verzetsman (1898-1943) Hendrik Henrichs ; € 9,50 In winkelwagen
Compleet in 7 delen... Compleet in 7 delen Prive Domein. Memoires Complete set 7 delen plus register. Deze set is wel gelezen en heeft een naam voorin en leesvouwtjes in de (deels verkleurde) ruggen, zie foto. Privé-domein nummers 5, 16, 32, 61, 83, 103, 137. Vertaald door Wim Hartog. Begin van een onbekend tijdperk, Verre jaren, Onrustige jeugd, De tijd van de grote verwachtingen, De sprong naar het Zuiden, Boek der omzwervingen, De gouden roos Konstantin Paustovskij; Wim Hartog (vertaling); € 75,00 In winkelwagen
Saluut aan Catalonië... Saluut aan Catalonië [Oorlogsdomein 26] Hardcover, gebonden, half linnen, in goede staat. Met als extra wat relevante krantenartikelen. Ex libris reliefstempeltje voorin. Relaas over de Spaanse Burgeroorlog waarin de schrijver meevocht aan de zijde van de Republikeinen. George Orwell; Aad Nuis (vertaling); € 15,00 In winkelwagen
Verwoest Arcadië... Verwoest Arcadië [Prive Domein 59] Mooi exemplaar, tweede druk, originele prive domein (nummer 59), in goede staat. Geen naam voorin. 'Aan boeken en jongens kon hij geen weerstand bieden' is het thema van deze gefictionaliseerde autobiografie. Gerrit Komrij ; € 2,99 In winkelwagen
Geheim Dagboek van een... Geheim Dagboek van een Puritein 1660-1669 [Prive Domein 53] Mooi exemplaar, tweede druk, originele prive domein (nummer 158), in goede staat. Geen naam voorin, kaarsrechte (iets verkleurde) rug met miniem schaafplekje. Dagboeknotities van de Britse admiralteitsambtenaar. Samuel Pepys; Heleen ten Holt (vertaling en inleiding); € 7,50 In winkelwagen
Ik beken ik heb... Ik beken ik heb geleefd: herinneringen 1 Paperback, in redelijke staat. Randjes soms lelijk, vochtvlek achterkant, leeslijnen op re rug Autobiografie van de Chileense dichter en politicus. Pablo Neruda ; € 4,50 In winkelwagen
Paul Léautaud,... Paul Léautaud, 1872-1956, een portet in foto's en teksten [Prive Domein] Naampje voorin, verder in nette staat, paperback. Mels de Jong; € 5,99 In winkelwagen
Briefwisseling met... Briefwisseling met R.N. Roland Holst en H. Roland Holst-Van der Schalk Dikke paperback met zijflappen, klein scheurtje op het hoekje bovenaan op de rug van 1 cm, verder geen naam voorin, rechte rug, en als extra zitten er 2 relevante krantenartikeltjes bij het boek. De correspondentie tussen de Nederlandse dichter (1888-1976) en zijn oom en tante. Adrianus Roland Holst; € 9,50 In winkelwagen
Het roer kan nog... Het roer kan nog zesmaal om [Prive Domein 100] Mooi ex. paperback met zijflappen, ex libris reliefstempeltje voorin, verder in zeer goede staat. In 'Het roer kan nog zesmaal om', 'voorlopige herinneringen', beschrijft Maarten 't Hart zijn jeugd, zijn studentenjaren, zijn spectaculaire carrière als auteur. Maarten `t Hart; € 2,99 In winkelwagen
Een Autobiografie... Een Autobiografie [Prive Domein 143] Goed exemplaar, 1e druk, paperback met zijflappen, geen naam voorin, geen leesvouwen, met vlek en lichte beschadiging op de nog wel kaarsrechte rug, in goede staat. Geillustreerd met foto`s. Autobiografie van de Engelse romancier. Anthony Trollope (1815-1882) heeft in zijn leven meer gedaan en geschreven dan welke Engelse auteur ook. Hij publiceerde 51 boeken, voor het merendeel omvangrijke, veeldelige romans. Hij was hoofdinspecteur bij de posterijen in Ierland en heeft in een aantal Engelse koloniën de postdienst georganiseerd. Trollope was extreem bereisd, kon nooit genoeg krijgen van jagen en paardrijden en heeft en passant de brievenbus ingevoerd. Het is een raadsel waar hij de tijd vandaan haalde om nog zo'n enorm oeuvre te schrijven. Een voordeel was dat Trollope graag schreef tijdens trein- en bootreizen. Bovendien schreef hij vóór het ontbijt al een paar uur. Tien jaar voor zijn dood voltooide hij een van de neest openhartige en levendige autobiografieën uit de 19e-eeuwse literatuur, droogweg: Een autobiografie geheten. Na de met veel humor en zelfspot geschreven reis door zijn eigen leven en boeken noteerde Trollope: 'En nu steek ik mijn hand op en wuif ik vanaf de andere oever allen vaarwel die enkele woorden hebben willen lezen van de vele die ik heb geschreven.' Terecht is Trollope een vermaard schrijver, die bij zulke uiteenlopende figuren als Tolstoj, Mario Praz en Maarten 't Hart een oprechte en grote bewondering heeft weten af te dwingen. Anthony Trollope; Tinke Davids (vertaling); € 13,85 In winkelwagen
Reis om de Wereld... Reis om de Wereld [Prive Domein 135] Mooi exemplaar, 1e druk, paperback met zijflappen, geen naam voorin, geen leesvouwen, nog kaarsrechte rug, zo goed als nieuw. In 1852 besloot de Russische regering een hernieuwde poging te doen betrekkingen met Japan aan te knopen. Er werd een eskader uitgerust dat een reis om de wereld zou moeten doen. Deze wereldreis zou ruim twee jaar duren. Ivan A. Gontsjarov; Marja Wiebes; Yolanda Bloemen (vertaling); € 40,00 In winkelwagen
Prive-Domein -... Prive-Domein - Schrijvers over zichzelf Klein formaat paperback met flappen, kaft en rug zijn verkleurd, geen naam voorin, verder in goede staat. Theo A. Sontrop en Martin Ros (samenstelling); € 4,00 In winkelwagen
Autobiografisch... Autobiografisch profiel [Prive Domein 147] Prachtexemplaar van dit deel uit de Prive Domein serie. Geen naam voorin, nog mooie, witte en kaarsrechte rug. Als nieuw. Met fotokatern. Autobiografie van de Italiaanse schrijver (1861-1928). Italo Svevo; Yolanda Bloemen (vertaling); € 18,50 In winkelwagen
2 Delen... 2 Delen Autobiografieen compleet Mooie set van 2 delen samen, geen naam voorin, mooie witte rechte ruggen, als nieuw. Paperback met zijflappen. Autobiografische geschriften van de Ierse letterkundige (1865-1939). William Butler Yeats; Sjaak Commandeur (vertaling); € 22,50 In winkelwagen
Brieven aan Castor en... Brieven aan Castor en aan enige anderen 1940-1963 Mooi exemplaar van dit deel uit de Prive Domein serie. Geen naam voorin, nog mooie, kaarsrechte rug, minieme verkleuring aan de randjes (zie foto), verder nagenoeg als nieuw. Jean-Paul Sartre; P.P.J. Klinkenberg (vertaling); € 20,00 In winkelwagen
Jeugdherinneringen... Jeugdherinneringen [Prive Domein 274] Dikke paperback met zijflappen, geen naam voorin, witte rug die net niet helemaal recht meer is, maar ook niet echt leesvouwen heeft (zie foto). In goede staat. Klein vlekje op de boeksnede, maar niet hinderlijk. Dit boek bevat de wereldberoemde trilogie waarin Alekséj (Aljosja) Maksimovítsj Pesjkov, beter bekend als Maxim Gorki, zijn eerste twintig levensjaren heeft opgetekend als een spannend verhaal. Als geen ander laat Gorki het Rusland van vóór de revolutie herleven, een beschaving die in 1917 volledig werd weggevaagd.In Kinderjaren ervaren we door de ogen van het kind Aljosja het rauwe milieu van kleine ambachtslieden, waarin wreedheid en tederheid, heidens volksgeloof en christendom hand in hand gaan. Hoewel Aljosja opgroeit in een mallemolen van dwaas en sadistisch gedrag, vlucht hij nooit in zelfbeklag. Onder de mensen laat vervolgens zien hoe de veertienjarige Aljosja na de dood van zijn moeder in zijn onderhoud voorziet. Hij beproeft zijn geluk als loopjongen in een schoenenwinkel, bordenwasser op een stoomschip op de Wolga en als leerling in een iconenatelier. Maxim Gorki; Peter Charles (vertaling); € 15,00 In winkelwagen
Brieven 1885-1905... Brieven 1885-1905 [Prive Domein 105] Mooi exemplaar, dikke paperback met zijflappen, zo goed als nieuw, ingenaaid, deel 105 uit de serie Prive Domein. Geen naam voorin, kaarsrechte rug zonder leesvouwen (ietsjes verkleurd, niet spierwit meer, zie foto). Brieven van de Franse auteur (1871-1922). De in dit deel bijeengebrachte brieven tonen ons Proust van zeer verschillende kanten. Er zijn zijn jeugdbrieven, die ons veel leren over zijn verhouding met zijn familie, zijn weigering om een praktisch beroep te kiezen en zijn toenemende voorliefde voor literaire salons. Dan zijn er de brieven uit de periode van 'Les Plaisirs et les jours' en de tijd dat hij aan zijn grote romans begint te werken. Afwisselend is Proust op het kruiperige af vleiend, werkelijk belangstellend in het welzijn van anderen; nadenkend, zelfs moralistisch, vernietigend in zijn oordeel, liefst in een fraai geformuleerde bijzin. Zijn brieven zijn duidelijke stijloefeningen voor zijn grote werk, vol roddels, vol wijsheid ook. En natuurlijk staan ze vol herinneringen aan en portretten van de mensen die hij in 'A la recherche du temps perdu' zou vereeuwigen. Marcel Proust; Joyce en Co (vertaling); € 19,50 In winkelwagen
Parijs Dagboek... Parijs Dagboek 1941-1943 [Prive Domein 123] Schaars deeltje in deze staat. Zeer goed exemplaar, paperback met zijflappen, ingenaaid, deel 123 uit de serie Prive Domein. Geen naam voorin, nog kaarsrechte rug zonder leesvouwen. Dagboek van de Duitse schrijver, bijgehouden tijdens zijn mobilisatie als reservist tijdens de Tweede Wereldoorlog in Parijs en Rusland. Ernst Jünger; Tinke Davids (vertaling); Jan Ipema (nawoord); € 72,00 In winkelwagen
Een Vriendschap in... Een Vriendschap in Brieven [Prive Domein 187] Mooi exemplaar, dikke paperback met zijflappen, als nieuw, ingenaaid, deel 187 uit de serie Prive Domein. Geen naam voorin, nog witte en rechte rug zonder leesvouwen. Onder redactie van Malcolm Pasley. Briefwisseling tussen de Tsjechische schrijver (1883-1924) en de Oostenrijkse schrijver (1884-1968). Van 1904 tot de zomer van 1924, het jaar van Kafka's dood, correspondeerden zij met elkaar, Max Brod en Franz Kafka. Kafka groeide op in Praag, waar hij deel uitmaakte van de Duitstalige Joodse gemeenschap en aan de rand van het getto woonde. Hij bezocht het Duitse gymnasium en studeerde aan de universiteit van Praag. Daar ontmoette hij Max Brod, zijn vriend en latere biograaf. Vanaf 1908 tot 1917 werkte hij als ambtenaar bij een bedrijf dat arbeidsongevallenverzekeringen verzorgde, een baan die hij als een noodzakelijk kwaad beschouwde om zich aan het schrijven te kunnen wijden. Zijn longtuberculose, die hem in 1924 fataal zou worden, deed zich in deze tijd gelden. Gedurende zijn leven had hij enkele korte maar intense relaties, waaronder drie verlovingen, zo blijkt uit enkele postuum uitgegeven brieven. De dames waar hij mee omging komen ook indirect terug in zijn werk. Franz Kafka; Max Brod; Willem van Toorn (vertaling); € 40,00 In winkelwagen
Braziliaanse Brieven... Braziliaanse Brieven [Prive Domein 109] Paperback, in redelijk tot goede staat. Reisbrieven van de Nederlandse vertaler uit de jaren 1967-1984. August Willemsen ; € 5,00 In winkelwagen