Sprakeloos Sprakeloos Paperback, in nette en goede staat Familierelaas over de aftakeling van de moeder van de schrijver, wier taalvermogen na een beroerte is geminimaliseerd. Tom Lanoye ; € 6,00 In winkelwagen
Grip Grip Gebonden met omslag, in zeer goede staat Mei 2007, het internationale spoorwegstation Bruxelles Midi. Bij gebrek aan echt wereldnieuws kondigen kranten de onsterfelijkheid van het mensdom aan; volgens een Amerikaanse hoogleraar zal het binnen twee decennia zover zijn. Op deze zelfde zonovergoten dag zullen, twintig jaar na hun studententijd en eerste kennismaking in alpinistenkringen, Vincent, Martin, Paul en Lotte elkaar terugzien. Een incident op de Lofoten, boven de poolcirkel, stuurde hun levens op dramatische wijze. Er bestaat echter nog altijd verwarring over wat destijds precies is voorgevallen, en in de aanloop naar de voorgenomen reünie wordt het verleden voor ieder van de groep in een nieuw en soms ontluisterend perspectief geplaatst. "Grip" gaat over vriendschap, over reizen, over zelfinzicht, over vergankelijkheid en over de moeilijke en soms pijnlijke vraag of je het leven leidt dat je had willen leiden. Of de keuzes die je maakte wel jouw keuzes waren. Hoe het beeld dat je hebt van de ander zich tot die ander verhoudt. Stephan Enter ; € 7,50 In winkelwagen
Vijf fabels Vijf fabels In linnen gebonden met stofomslag, in zeer goede staat Vijf filosofisch getinte fabels. De pupil; De elementen; Het beeld en de klok; Voorval; De gezochte spiegel Harry Mulisch ; € 10,00 In winkelwagen
Het boek van violet en... Het boek van violet en dood Paperback, wat leeslijnen op de rug, verder in zeer goede en nette staat. "De schrijver heeft het al zo lang aangekondigd, zijn trouwe lezers hebben er zo lang op gewacht: 'Het Boek van Violet en Dood'. Het is er nu: een hoogtepunt in het majestueuze oeuvre van Gerard Reve, zijn meest autobiografische roman, die al voor verschijning terecht legendarisch is.'Het Boek van Violet en Dood' is een onbeteugelbare gedachtenstroom waardoor de schrijver zich laat meevoeren, terwijl hij rouwt om een buurjongen die door een verkeersongeval om het leven is gekomen. Die rijke gedachtenstroom geeft ons een diep en adembenemend inzicht in het leven en werk van Gerard Reve. Het is zoals hij beloofde: het gaat over alles. Over God, liefde, dood, kunst, politiek en natuurlijk over de Mededogenloze Jongen, die hij dit keer aantreft in een zomerkamp voor Nijmeegse studenten" .- Prové de l'editor. Gerard Reve ; € 6,00 In winkelwagen
Ik neem toch een hond Ik neem toch een hond Hardcover, in zeer goede staat Lena Steketee leeft voort, kritisch maar ook optimistisch de voor- en nadelen van het klimmen der jaren inventariserend. Zo wordt ze geconfronteerd met het groeiende aantal oudere vrouwen die op straat bij de pinautomaat maar ook thuis worden overvallen en beroofd. Ze gedraagt zich hierdoor alert en ook een beetje angstig, want hoe kun je jezelf beveiligen tegen deze vorm van geweld? "Neem een hond!" roepen de omstanders. Ook de politie suggereert dat een waakse hond de beste beveiliging vormt tegen indringers. En eigenlijk dient het verlangen naar een dier, waar ze haar leven mee kan delen, zich weer aan. Maar de ervaringen met haar laatste hond, die zeventien werd en veel zorg en aandacht vroeg, wat met het ambulante columnistenleven van Lena moeilijk te combineren viel, doen haar voorlopig van de aanschaf afzien. Marjan Berk ; € 4,50 In winkelwagen
Moedervlekken Moedervlekken Hardcover met stofomslag, als nieuw Otto Kadoke werkt als psychiater in een crisiscentrum: zijn specialiteit is suïcide-preventie, hij dient mensen met een doodswens voor het leven te behouden. Wanneer hij op een dag bij zijn oude en hulpbehoevende moeder op bezoek gaat, doet een van de Nepalese verzorgsters de deur open, gehuld in slechts een handdoek. De psychiater, die zich altijd aan het protocol houdt, wordt overmand door gevoelens van liefde voor het meisje, met als gevolg dat hij de verzorging voor zijn moeder voortaan alleen dient te organiseren. Kadoke is kinderloos, van middelbare leeftijd, maar niet onaantrekkelijk voor artsen in opleiding: hij heeft er menig weten te verleiden. Na opnieuw een grensoverschrijdende ontmoeting, ditmaal met een suïcidale jonge vrouw, lopen het professionele en privéleven van Kadoke definitief in het honderd: zijn moeders huis wordt een ambulant crisiscentrum. M'oedervlekken' is een genadeloos eerlijke roman over de liefde van een zoon voor zijn moeder en vader, en vice versa. Een boek over twee mensen die niet kunnen leven - en niet dood kunnen gaan - zonder elkaar. Het markeert een nieuwe fase in Arnon Grunberg's veelomvattende schrijverschap: zorg en liefde sluiten elkaar niet langer uit. Ondanks verlies en pijn blijkt het mogelijk liefde voor het leven te voelen Arnon Grunberg ; € 7,50 In winkelwagen
Een lied van schijn en... Een lied van schijn en wezen Hardcover met stofomslag. Omslag verkleurd aan de randen. Geen naam voorin, in goede staat. Een schrijver bedenkt een verhaal waarin hij allengs, ten slotte op leven en dood, zelf een rol speelt. Cees Nooteboom; € 4,00 In winkelwagen
Philip en de Anderen Philip en de Anderen Hardcover met stofomslag. LET OP: Op het schutblad is een felicitatie-tekst geschreven aan de vorige eigenaar gericht, verder in goede staat. Poëtische improvisaties over ontmoetingen met allerlei figuren op de tocht van een jongeman, die op zoek is naar chinees meisje, symbool van het geluk. Cees Nooteboom; € 4,00 In winkelwagen
De Avonden, een... De Avonden, een winterverhaal Paperback, 1x gelezen, in goede staat. Geen naam voorin, 1 leesvouwtje in de rug. Een jongeman in het naoorlogse Amsterdam wordt afwisselend geplaagd door verveling, onbestemde angsten en halfbegrepen verlangens. Gerard Reve; € 7,50 In winkelwagen
Gimmick! Gimmick! Pocket met wat sporen van gebruik, rug is nog wel nagenoeg recht, in redelijke staat, leesexemplaar. Klassieker. Het leven van een gedesillusioneerde kunstschilder is nauw verweven met het turbulente en decadente wereldje van de Amsterdamse avant-garde eind jaren '80. Joost Zwagerman; € 2,99 In winkelwagen
Het Afschuwelijkste... Het Afschuwelijkste uit Jan Wolkers Paperback met zijflappen, geen naam voorin, papier en kaft verkleurd door zon en ouderdom, in redelijk goede staat. Jan Wolkers; € 2,50 In winkelwagen
De god Denkbaar,... De god Denkbaar, Denkbaar de God Paperback in goede staat. Geen naam voorin. De merkwaardige lotgevallen van een zich God wanende man. Willem Frederik Hermans; € 3,85 In winkelwagen
De Stille Kracht De Stille Kracht Mooi ex. Hardcover, als nieuw. Klassieker. Salamaner Klassiek reeks. Een gepensioneerde ambtenaar uit Nederlands-Indië wordt belaagd door occulte verschijnselen. Louis Couperus; € 7,50 In winkelwagen
En ook Weemoedigheid.... En ook Weemoedigheid. Het Bureau (deel 5) Goed exemplaar, forse hardcover, linnen gebonden met (ietsjes beschadigde) stofomslag. Boek is 1x gelezen, geen naam voorin, nog aardig nette staat (zie foto). Met leeslint. J. J. Voskuil ; € 7,50 In winkelwagen
Afgang. Het Bureau... Afgang. Het Bureau (deel 6) Prachtexemplaar, hardcover, linnen gebonden met stofomslag en leeslint. Geen naam voorin, nog helemaal als nieuw. J. J. Voskuil; € 18,50 In winkelwagen
I: LIJMEN, II: HET... I: LIJMEN, II: HET BEEN (tweede druk) Mooi exemplaar, hardcover, half linnen gebonden, geen naam voorin, nog stevig in de band, in zeer goede conditie. Willem Elsschot; € 10,00 In winkelwagen
De Taal der Liefde... De Taal der Liefde [Grote Bellettrie Serie] Mooi exemplaar, hardcover, in zwart linnen gebonden met (ietsjes verkleurde) stofomslag. Geen naam voorin. Brieven, autobiografisch getinte schetsen, verhalen en bespiegelingen over erotiek, God, schrijverschap en dood. Gerard Reve; € 7,50 In winkelwagen
Ter plekke Ter plekke Dikke paperback, in zeer goede staat Dat Armando niet alleen een internationaal bekend beeldend kunstenaar is, maar ook een groot dichter en prozaschrijver werd eens te meer duidelijk toen hij na tien jaar zwijgen zich weer als dichter manifesteerde. Gedichten 2009 werd alom geprezen en bekroond met de VSB-Poëzieprijs 2010. 0Vanaf 2003 publiceerde Armando zes bundels met ultrakorte verhalen over medemensen en de thema s die hem bij uitstek interesseren: de vergankelijkheid en de melancholie, de macht en de onmacht, de fascinatie voor het kwaad en de schoonheid ervan. Armando ; € 7,50 In winkelwagen
Zes sterren Zes sterren Paperback, in eer goede staat Na de zelfmoord van zijn oom denkt een jonge hotelrecensent terug aan de vele werkbezoeken die ze samen aflegden aan hotels in Nederland. Joost Zwagerman ; € 4,50 In winkelwagen
De buitenvrouw De buitenvrouw Paperback, net exemplaar, niet in geschreven De komst naar een West-Friese scholengemeenschap van een lerares uit Paramaribo roept veel reacties op. Johannes Jacobus Willebrordus Zwagerman ; € 3,50 In winkelwagen
Zuidland Zuidland Paperback, in goede staat Verhalenbundel waarin de ongewenste lotsbestemmingen van enkele vergeten figuren uit de vaderlandse geschiedenis worden geschetst. Het verhaal Boven aarde speelt zich af in het (17e-eeuwse?) Tunis waar de hertog van Ripperda als gevangene van de bey zijn laatste uren doorbrengt terwijl zijn lijfarts, de homoseksueel-van-late-roeping Foucart, in een jongensbordeel belandt. P. F. Thomése ; € 2,50 In winkelwagen
Het oude huis Het oude huis Paperback, in goede staat. Stempeltje en boekhandelszegeltje (van den Hoff) voorin De geschiedenis van een Amsterdams grachtenhuis vanaf de 17e euw tot het midden van de 20e eeuw, in romanvorm Arthur van Schendel ; € 2,50 In winkelwagen
Tjalie Robinson,... Tjalie Robinson, journalist, schrijver-- en al die dingen meer Paperback, vrijwel als nieuw Bundel artikelen van de Indische letterkundige en activist Tjalie Robinson (pseudoniem van Jan Boon, 1911-1974), ook bekend als Vincent Mahieu. Tjalie Robinson ; € 8,50 In winkelwagen
Mandarijnen op... Mandarijnen op Zwavelzuur - Jubileumeditie 1963-1983 Groot formaat (vierkante) paperback, kaft en randjes papier verkleurd, geen naam voorin, in goede staat. Willem Frederik Hermans; € 20,00 In winkelwagen
Mandarijnen op... Mandarijnen op Zwavelzuur Supplement Groter formaat (vierkante) wat dunnere paperback, geillustreerd. Aan de randen is dit exemplaar wat verkleurd, ook de kaft is flink verkleurd (zie foto). Geen naam voorin, verder nog in goede staat. Willem Frederik Hermans; € 7,50 In winkelwagen
Nooit meer slapen Nooit meer slapen Paperback, geen naam voorin, best een mooi exemplaar, nog. Nagenoeg rechte rug zonder leesvouwen, wat je nagenoeg nooit ziet in deze oude uitgave. Het boek is hooguit ietsjes verkleurd door de tijd (zie foto), maar nog in zeer goede staat. Klassieker. De studiereis die een jonge geoloog naar noord-Noorwegen maakt om materiaal te verzamelen voor zijn proefschrift, wordt een grote mislukking, doch is tegelijk een weg tot zelfbevrijding omdat hij zich bewust wordt van de oorzaak van zijn gedrevenheid naar roem. Willem Frederik Hermans; € 7,50 In winkelwagen
De Ondergang van de... De Ondergang van de familie Boslowits - Werther Nieland Hardcover met stofomslag, geen naam voorin, omslag aan de randjes ietsjes beschadigd (zie foto), in goede (iets gebruikte) staat. Klassieker. Auteur onbekend; € 5,00 In winkelwagen
Kalm aan kinderen, er... Kalm aan kinderen, er komt nog wat bij Paperback, in goede staat, maar met een reliefstempel voorin en een handgeschreven boodschap over waar het boekje gekocht is. Bundeling van verspreid proza van de Nederlandse dichter (1924-1994). Lucebert ; € 7,50 In winkelwagen
De Avonden, een... De Avonden, een winterverhaal Paperback, geen naam voorin, rug iets scheef door het lezen en verkleurd door de zon, maar al met al in goede staat. Klassieker Een jongeman in het naoorlogse Amsterdam wordt afwisselend geplaagd door verveling, onbestemde angsten en halfbegrepen verlangens. In deze editie is een brief van Jacques Presser aan de schrijver opgenomen. Gerard Reve; € 3,90 In winkelwagen
Drie Drama's Drie Drama's Paperback, geen naam voorin, in goede staat. Willem Frederik Hermans; € 2,99 In winkelwagen
De Heilige Rita De Heilige Rita Paperback met zijflappen in goede staat. Bijna vijftig jaar woont Paul Krüzen met zijn vader in een Saksische spookboerderij buiten Mariënveen, een vergeten dorp aan de grens. Eens zorgde zijn vader voor hem, nu zorgt hij voor zijn vader. Lang geleden stortte een Russische piloot neer in het maisveld achter hun huis. Dit zette een keten van gebeurtenissen in werking waarvan ze nooit volledig zijn bekomen. Na de Rus kwamen de Chinezen, die het café en de snackbar in het dorp overnamen, daarna volgde de rest van de wereld. Met hen kwam ook de onzekerheid. Het verzet bestaat uit het beschimpen van de Chinezen en de aanschaf van meer bewakingscamera's. Voor de betaalde liefde steekt Paul Krüzen de grens over. In het bordeel raakt hij verzeild in een conflict dat hem dwingt de verscholen positie te verlaten die hij in het leven heeft gekozen. Van dit dorp en deze mensen is Rita, patrones van de hopeloze gevallen, de beschermheilige. Tommy Wieringa; € 4,00 In winkelwagen
De Zondvloed De Zondvloed Forse hardcover in uitstekende staat. Geen naam voorin, net exemplaar. Terugblik van de schrijver op zijn jeugd in Nederlands-Indië en zijn problematisch huwelijksleven. Jeroen Brouwers; € 10,00 In winkelwagen