The Bodhisattva's... The Bodhisattva's Brain - Buddhism Naturalized Mooi exemplaar. Paperback als nieuw. Engelstalig. Can there be a Buddhism without karma, nirvana, and reincarnation that is compatible with the rest of knowledge? If we are material beings living in a material world-and all the scientific evidence suggests that we are-then we must find existential meaning, if there is such a thing, in this physical world. We must cast our lot with the natural rather than the supernatural. Many Westerners with spiritual (but not religious) inclinations are attracted to Buddhism-almost as a kind of moral-mental hygiene. But, as Owen Flanagan points out in The Bodhisattva's Brain, Buddhism is hardly naturalistic. In The Bodhisattva's Brain, Flanagan argues that it is possible to discover in Buddhism a rich, empirically responsible philosophy that could point us to one path of human flourishing. Some claim that neuroscience is in the process of validating Buddhism empirically, but Flanagan's naturalized Buddhism does not reduce itself to a brain scan showing happiness patterns. Buddhism naturalized, as Flanagan constructs it, offers instead a fully naturalistic and comprehensive philosophy, compatible with the rest of knowledge-a way of conceiving of the human predicament, of thinking about meaning for finite material beings living in a material world. Owen Flanagan; € 14,00 In winkelwagen
Hindu and Muslim... Hindu and Muslim Mysticism Paperback in redelijk goede staat. Vlekjes op cover en snedes. Klein vouwtje in voorplat. Engelstalig. This work traces the development of mystical thought during the formative periods of the Hindu and Muslim traditions and provides comparisons between the two streams of mysticism. The author's discussion includes the classical Upanishads, the Yogasutras, the Bhagavad-Gita and their commentaries. Robert Charles Zaehner; € 8,50 In winkelwagen
Philosophy of Religion Philosophy of Religion Paperback in zeer goede staat. Engelstalig. Philosophy of Religion: Classic and Contemporary Issues offers a comprehensive and authoritative overview of the most important ideas and arguments in this resurgent field. The text moves beyond the borders of Western theism to more accurately reflect the nature of the twenty-first-century world. Featuring eighteen original essays from leading scholars, this collection offers a wide variety of viewpoints for a well balanced perspective on both traditional and cutting-edge topics in philosophy of religion. Designed for course use, this accessible text includes study questions and annotated further reading lists to stimulate reflection and provide opportunities for deeper exploration of the fundamental questions of the nature of religion. Paul Copan; Chad Meister (eds.); € 40,00 In winkelwagen
Ich lasse Dich nicht,... Ich lasse Dich nicht, Du segnest mich denn - Predigten zum 1. Buch Moses Mooi exemplaar. Dikke hardback met stofomslag in zeer goede staat. Duitstalig. Eugen Drewermann; Bernd Marz; € 5,99 In winkelwagen
An Introduction to the... An Introduction to the Philosophy of Religion Hardback met stofomslag in zeer goede staat. Engelstalig. Kai Nielsen; € 15,00 In winkelwagen
Wat is er met de... Wat is er met de ethiek gebeurd? Paperback in goede staat. Lichte leesvouwtjes in rug. Geen aantekeningen of markeringen. Het is tegenwoordig druk aan het ethische front. Een belangrijke reden daarvoor is de sterke toename van keuzeproblemen als gevolg van de enorme uitbreiding van de handelingsmogelijkheden door de voortgang van de wetenschap en techniek. Bijna steeds hebben die keuzen ook een duidelijk moreel aspect. Zo worden we bijvoorbeeld voor de vraag gesteld of we solidair blijven met lijders aan genetisch voorspelbare ziekten, nu als gevolg van het genetisch onderzoek steeds meer mensen tot groepen met een verhoogd gezondheidsrisico gaan behoren. Of: wat betekent het voor onze moderne innovatiedrang, nu blijkt dat de processen die we in natuur en samenleving op gang brengen op steeds groter schaal risico's van eigen menselijk makelij met zich meebrengen (broeikaseffect, ABC-wapens, overbevolking, enz.)? Koo van der Wal; € 7,50 In winkelwagen
Utopia Utopia Paperback in zeer goede staat. Engelstalig. Controversial, contradictory, and mysterious, Utopia by Sir Thomas More has engaged scholars and intrigued readers since its initial publication in the 16th century. More's imagining of Utopia presents a solution to many of the social ills discussed in the first part of the text, yet seems also to embody a rejection of More's own well-documented Catholic beliefs. The novel popularized the concept of utopian societies in literary works, and can even be credited with the first introduction of the Greek term utopia into the English language. Thomas More; € 8,50 In winkelwagen
Collateral Damage Collateral Damage Mooi exemplaar. Paperback als nieuw. Engelstalig. The term ‘collateral damage' has recently been added to the vocabulary of military forces to refer to the unintended consequences of armed interventions, consequences that are unplanned but nevertheless damaging and often very costly in human and personal terms. But collateral damage is not unique to the world of armed intervention - it is also one of the most salient and striking dimensions of contemporary social inequality. The inflammable mixture of growing social inequality and the rising volume of human suffering marginalized as ‘collateral' is becoming one of the most cataclysmic problems of our time. For the political class, poverty is commonly seen as a problem of law and order - a matter of how to deal with individuals, such as unemployed youths, who fall foul of the law. But treating poverty as a criminal problem obscures the social roots of inequality, which lie in the combination of a consumerist life philosophy propagated and instilled by a consumer-oriented economy, on the one hand, and the rapid shrinking of life chances available to the poor, on the other. In our contemporary, liquid-modern world, the poor are the collateral damage of a profit-driven, consumer-oriented society - ‘aliens inside' who are deprived of the rights enjoyed by other members of the social order. In this new book Zygmunt Bauman - one of the most original and influential social thinkers of our time - examines the selective affinity between the growth of social inequality and the rise in the volume of ‘collateral damage' and considers its implications and its costs. Zygmunt Bauman; € 12,50 In winkelwagen
Crisis van de rede Crisis van de rede Dikke paperback in goede staat. Cover deels verkleurd. Lichte gebruikssporen. Erik Heijerman; Paul Wouters (red.); € 6,99 In winkelwagen
Humor. Een vorm van... Humor. Een vorm van overleven Mooi exemplaar. Hardback met stofomslag in zeer goede staat. Een klein brevier over het begrip humor, met name in de christelijke geloofsbeleving, in de loop van de geschiedenis. Het is een milde glimlach over eigen te kort schieten en dat van anderen. Opgeluisterd met goede voorbeelden en komische prenten. Een speelse handleiding in levenskunst, voorzien van een degelijke literatuurlijst. In groene kaft met komische afbeelding. Anselm Hoste is abt van de Sint-Pietersabdij in Steenbrugge en medewerker van Sources Chretiennes en Corpus Christianorum, een wetenschapper dus. Anselm Hoste; € 5,00 In winkelwagen
Frans de Vitoria Frans de Vitoria Paperback in goede staat. Lichte gebruikssporen. Aantekening voorin. Schaars. Pleidooi voor een humane omgang met andere volkeren, gebaseerd op het gedachtegoed van Francisco de Vitoria (circa 1483-1546), een van de grondleggers van het volkenrecht. Walter Ceuppens; € 22,50 In winkelwagen
Secularisatie, Over... Secularisatie, Over het gebruik van een woord Paperback in goede staat. Naam op schutblad. A.J. Nijk; € 4,00 In winkelwagen
Aandacht en aanwezigheid Aandacht en aanwezigheid Paperback in goede staat. Rug verkleurd. Binnenwerk netjes. Filosofisch essay over de menselijke beleving van de werkelijkheid. Gerard Bodifée; € 5,00 In winkelwagen
Ethische perspectieven... Ethische perspectieven op mens, maatschappij en milieu Paperback in goede staat. Cover deels verkleurd. Binnenwerk netjes. Guido Maertens; Joan Verstraeten (red.); € 6,99 In winkelwagen
Politieke filosofie Politieke filosofie Paperback in redelijke staat. Diverse vouwtjes en naam voorin. H.E.S. Woldring; € 5,99 In winkelwagen
Hoog feest voor paars Hoog feest voor paars Paperback met flappen in goede staat. Aantekening op schutblad. Verder netjes. Geillustreerd. In Hoog feest voor PAARS buigt de auteur zich over een drietal thema's uit het Buitenste Buitenbos van de RK kerkgeschiedenis. Geen pijnlijke onthullingen dus, geen ingewikkelde theologische kwesties waar al zovelen elkaar minstens figuurlijk de hersens voor inslaan, maar problemen waar niemand ooit over heeft nagedacht. Al snel zal blijken dat die leemte hoognodig vulling behoeft. Bisschoppen kiezen voor zichzelf een motto, een levenslange lijfspreuk . Dat is de laatste eeuwen zo gegroeid. De oogst is nu een kleine 7000 spreuken. Tegen het licht gehouden hebben er maar enkele tientallen blos op de wangen. De rest lijkt grijzer, smaakt zoutelozer, ruikt muf van herhaling, het weer zit erin. Ontbreekt het aan alternatieven? Welnee, zie ze glimmen en geuren. De auteur roept leken als hijzelf op met hun (aanstaande) bisschop mee te denken, hem te doen kiezen voor iets dat vers en sprankelend is. Daarnaast brengt dit geschrift in herinnering die spijtige, nooit door iemand gesignaleerde doodzonde van bisschop B.J. Alfrink anno 1951. De tijd dringt om deze misstap te herstellen. Als het nog niet te laat is. Tenslotte paus Franciscus, de man die vriend en vreemde nu al enige jaren verbaast. De schrijver zelf had vijftig jaar na paus Johannes XXIII, waar de Annassen en Cajafassen elkaar op Petrus' hoge troon opvolgden, niet verwacht dat een paus hem in zijn leven nog eens zou verrassen. Maar zie. Wars van opsmuk, een hekel aan (ver)oordelen, overtuigd dat opruimen van de zooi van boven naar beneden moet, niet andersom, zo laat Franciscus zich kennen. Een man die voor zijn pastorale bezoeken de levensgevaarlijke sloppenwijken van Congo in wil, zware jongens in Mexico bezoekt, die zelfs nog een woord heeft voor de Utrechtse daklozenkrant en kwistig bommen van barmhartigheid dropt. Een paus die de meest aardse, de groenste rondzendbrief van de laatste duizend jaar schreef. Prijzen we hem het graf in? In ons 'Buitenbos' vergaren en vermeerderen wij onze 'nutteloze kennis'; al doende ontdekken we bij alle lof ook smetjes op het stralend wit van de pauselijke verschijning. Pieter van der Ven; € 5,00 In winkelwagen
Ervaringen van het... Ervaringen van het absolute Paperback in redelijke staat. Cover deels verkleurd. Vouw in voorplat en enkele achterliggende pagina's. Prima leexexemplaar. Jeroen Vis; € 5,99 In winkelwagen
Buigen of barsten Buigen of barsten Paperback in goede staat. Naam voorin. H. Faber; € 4,00 In winkelwagen
A Devil's Chaplain.... A Devil's Chaplain. Selected Essays Gebonden met stofomslag, in zeer goede staat. Engels... A reviewer wrote of The Selfish Gene that it was rich with metaphor, passionate arguments, wry humour, colourful examples and unexpected connections. This intriguing selection of Richard Dawkins large output of articles, lectures, individual chapters and reviews demonstrates the breadth of his interests, the sheer quality of his writing and the challenging nature of his trenchantly held views. Whether writing on the many aspects of evolution or on science in general - the importance of science, the poetry of science, the fact that science is inspiring (or ought to be) - he is often provocative, sometimes outrageous, never less than highly influential. Richard Dawkins ; € 15,00 In winkelwagen
The Mystery of the... The Mystery of the Aleph. Mathematics, the Kabbalah, and the Search for Infinity Mooi exemplaar. Engelstalige paperback, in zeer goede staat, geen naam voorin, bijna zo goed als nieuw. A compelling narrative that blends the story of infinity with the tragic tale of a tormented and brilliant mathematician. Amir D. Aczel ; € 7,50 In winkelwagen
Staat van tederheid,... Staat van tederheid, Tussen beest en supermens Paperback in goede staat. Lichte gebruikssporen. Remko van Broekhoven; € 4,50 In winkelwagen
Philosophy of Science... Philosophy of Science Today Paperback in goede staat. Cover deels verkleurd. Engelstalig. Binnenwerk netjes. Philosophy of Science Today offers a state-of-the-art guide to this fast-developing area. An eminent international team of authors covers a wide range of topics at the intersection of philosophy and the sciences, including causation, realism, methodology, epistemology, and the philosophical foundations of physics, biology, and psychology. Peter Clark; Katherine Hawley (eds.); € 12,00 In winkelwagen
Mijn Wereld Bijbel Mijn Wereld Bijbel Dikke hardback in redelijk goede staat. Voorin en achterin is er op binnenzijde band en schutbladen flink geschreven. Dundruk. Leeslint. Mijn wereld Bijbel is de Nieuwe Bijbelvertaling waaraan speciale katernen zijn toegevoegd, zowel voor- als achterin. Daarin vind je leuke informatie en handige zoektips, die je kunnen helpen bij het ontdekken van de wereld van de bijbel. Bij het lezen van de bijbel neem je ook je eigen leven mee: je vragen, je levensverhaal. Als je de teksten leest of er met anderen over praat, ontdek je wat de bijbel je te zeggen heeft, in jouw wereld nu. (red.); € 5,00 In winkelwagen
De Draagbare Erasmus De Draagbare Erasmus Paperback, roestvlekjes bovensnee, in goede staat Keuze uit het werk van de Nederlandse humanist (1469-1536). Desiderius Erasmus; € 4,00 In winkelwagen
Onze Lieve Vrouwe van... Onze Lieve Vrouwe van het Woud Dikke softcover met flappen in goede staat. Aantekening voorin. Nadat een 16-jarig zwerfstertje in 1999 in de bossen bij Washington een visioen van Maria heeft gehad, wordt het stadje, waar velen werkloos zijn, overspoeld door gelovigen, fanatici en verkopers van religieuze artikelen. David Guterson; € 4,00 In winkelwagen
Heiligen, De... Heiligen, De uitverkorenen Groter formaat hardback met stofomslag in goede staat. Ex libris voorin. Rug stofomslag verkleurd. Geillustreerd. Over prominente heiligen, de stromingen, de tradities en de religieuze rituelen. Manuela Dunn Macetti; € 5,00 In winkelwagen
Geschiedenis van de... Geschiedenis van de gnosis Hardback met stofomslag in goede staat. 2 Fotokaternen. Tobias Churton; € 5,00 In winkelwagen
Tractatus... Tractatus logico-philosophicus [Baskerville Serie] Linnen band. Hardback in goede staat. Stofomslag deels verkleurd. Taalfilosofische studie in de vorm van een groot aantal stellingen. Vertaald en van een nawoord en aantekeningen voorzien door W.F. Hermans. Ludwig Wittgenstein; € 18,00 In winkelwagen
Over de drempel van de... Over de drempel van de hoop Hardback met stofomslag en leeslint in goede staat. Persoonlijke visies van paus Johannes Paulus II op een aantal geloofszaken. Vittorio Messori; € 4,00 In winkelwagen
Gods liedboek voor... Gods liedboek voor zijn volk Paperback, in goede staat. Geen naam voorin. Drs. G. Kwakkel; Drs. B. Vuijk; € 4,00 In winkelwagen
Van betoveren tot... Van betoveren tot shockeren Mooi ex. Paperback als nieuw. Studie over de veranderende rol van de schoonheid in de klassieke en moderne kunst. Bert van der Schaaf ; € 40,00 In winkelwagen
Een geschiedenis van God Een geschiedenis van God Dikke paperback in goede staat. Rechte rug. Karen Armstrong; € 5,00 In winkelwagen