De Zieleroerselen van... De Zieleroerselen van Sonetteke (Deel 1) Groot formaat hardcover strip in goede staat, ietsjes verkleurde kaft. Geen naam voorin. Claire Bretecher; € 7,50 In winkelwagen
De Prehistorische Wereld De Prehistorische Wereld Mooi exemplaar. Forse hardcover uitgave met mooie geillustreerde stofomslag. Geen naam voorin, nog nagenoeg als nieuw. Een boek vol informatie en prachtige illustraties, 100 in kleur en 250 in zwart-wit. Richard Moody; Jan Honders (vertaling); € 7,50 In winkelwagen
Kaapse raasdonders,... Kaapse raasdonders, het Annie M. G. Schmidt kookboek Hardcover, op de binnenkant van de kaft aan de voorkant staat een handgeschreven boodschap aan de vorige eigenaar, verder is het een mooi exemplaar in zeer goede staat. Kinderkookboek. De samenstelsters haalden allerlei lekkere gerechten uit de boeken van Annie M.G. Schmidt en geven daarvan de recepten, zodat je die ook eens zelf kunt maken. Met zwart-witte en gekleurde tekeningen. Vanaf ca. 10 jaar. Louise Bos; Roos Voorsluis; Annie M. G. Schmidt; € 5,00 In winkelwagen
Tom Tippelaar Tom Tippelaar Mooi exemplaar, groot formaat hardcover uitgave. Geen naam voorin, in zeer goede staat. Met prachtige kleuren illustraties. Tom Tippelaar krijgt de opdracht het eiland Neus uit een vervelende situatie te redden. Op zijn tocht daarheen beleeft hij allerlei sprookjesachtige avonturen. Prentvertelling met grote, kleurrijke schilderingen. Vanaf ca. 10 jaar. Jan Marinus Verburg; Annie M.G. Schmidt; € 19,50 In winkelwagen
Insects of Surinam.... Insects of Surinam. Die Insekten Surinams. Les Insectes De Surinam. Metamorphosis Insectorum Surinamensium 1705 Groot formaat Engelstalige geïllustreerde hardcover, half linnen, mooi exemplaar in zeer goede staat. Geen naam voorin, geen aantekeningen, very good. The masterwork of an entomological pioneer At a time when few women were educated or literate – and rarely travelled – German-born naturalist and artist Maria Sibylla Merian (1647–1717) made history with her studies of insects in Surinam. Trained as a copperplate engraver and watercolorist, she documented the metamorphosis of butterflies, laying the foundation for modern entomology. What Merian observed when breeding native species of butterfly triggered her curiosity, and spurred her to further investigation; the development from ovum, via larva and chrysalis, to adult butterfly was not fully understood in the 17th century. And not every pupa developed into a butterfly, which puzzled Merian for a long time.On seeing a collection of butterflies from Dutch Guiana, modern Surinam, she decided to study tropical flora and fauna, to discover whether the moths and butterflies she saw in collections shared the same life cycle as those she had bred: the egg and caterpillar stage. In 1699 she sailed for South America with daughter Dorothea, the first time any woman had ventured on a journey of exploration on this scale. Having evaluated and categorized her specimens, in 1705 she published her major work Metamorphosis Insectorum Surinamensium, in Dutch and Latin. She made 60 copperplate engravings to illustrate the stages of insect development, arranged around the cultivated and wild plants she had encountered on her travels. With its detailed text and imagery, the Metamorphosis is the first work on the natural history of Surinam. For 17th century Europeans it was an insight into an unknown world. TASCHEN’s reprint of a hand-colored first edition copy includes the complete plates with a commentary by Katharina Schmidt-Loske. Merian accomplished a pioneering achievement of the modern age. This publication pays homage to her work and offers readers an opportunity to appreciate her sumptuous engravings. Maria Sibylla Merian; Katharina Schmidt-Loske; € 85,00 In winkelwagen
Het Tibetaanse boek... Het Tibetaanse boek van leven en sterven Mooi exemplaar. Forse hardcover editie, rug ietsjes verkleurd, geen naam voorin, verder nog nagenoeg als nieuw. Komt samen met een relevant krantenartikel uit 1995, de periode dat de 1e Nederlandse vertaling uitkwam met hulp van het vertaal-collectief van Rigpa Nederland. Dit is een mooi exemplaar van de eerste 2500 exemplaren die de eerste druk betrof. Met een voorwoord van Z.H. de Dalai Lama. Tibetaans boeddhistische visie op de omgang met dood en sterven. Sogyal Rinpoche; Patrick Gaffney (bewerkt door); Andrew Harvey (bewerkt door); € 15,00 In winkelwagen
Handboek van... Handboek van geneeskrachtige kruiden Mooi exemplaar, forse hardcover uitgave in zeer goede staat. Geen naam voorin, geen aantekeningen, papier ietjes verkleurd door de tijd, maar verder nog nagenoeg als nieuw. Leuk om cadeau te doen. Geillustreerd in zw/w en in kleur met diverse fotografische bladen (500 kleurenfoto`s). Al het wetenswaardige over 400 inheemse en buitenlandse medicinale planten. Het herkennen, verzamelen, toebereiden en doelmatig gebruiken. De nieuwste gegevens over de stoffen die de planten bevatten, over de genezende werking en de bijwerkingen. Beproefde oude en nieuwe recepten voor baden, kruidenthee, kompressen en inhalaties. Gebruik en dosering in de homeopathie. 500 kleurenfoto’s en tekeningen van de planten. M. Pahlow; Ben Beekman (vertaling); € 11,50 In winkelwagen
Panorama Krayenhoff -... Panorama Krayenhoff - Linieperspectief - Nationaal Project Hollandse Waterlinie Groot formaat hardcover, mooi exemplaar, zo goed als nieuw. Het programma om de Hollandse Waterlinie aan te pakken. Mooie kaarten, visiestukken. Prachtige uitgave. Dr. C.P. Veerman; Mr. E.M. d`Hondt (voorwoord); € 4,00 In winkelwagen
Nils Holgerssons... Nils Holgerssons Wonderbare Reis Goed exemplaar, forse hardcover met stofomslag. Ex libris reliefstempeltje op het schutblad. Aan de binnenkant van de omslag zijn een paar kleine vlekjes aanwezig, die van buitenaf niet zichtbaar zijn, waardoor het eigenlijk nog zeer goed oogt. Klassieker. Integrale vertaling. Nils, een jongen van een jaar of 14, die met zijn ouders op een boerderijtje woont, waar ze een paar koeien en ganzen houden. Nils houdt vooral van eten en slapen. Daarnaast haalt hij graag kattenkwaad uit en is hij gemeen tegen de dieren. Op een dag verandert Nils in een kabouter en ontdekt hij dat hij alle dieren kan verstaan. Op de rug van een tamme gans maakt hij met een vlucht wilde ganzen een avontuurlijke reis door Zweden. Onderweg redt hij een gans uit de bek van een vos, herenigt een eekhoorn met haar jongen en voorkomt dat zijn gans gekortwiekt wordt. Hij beleeft avonturen met een ooievaar, grijze en zwarte ratten, kraanvogels en nog veel meer. Ook wordt het prachtige verhaal van een hond en een eland verteld. Dit tijdloze boek gaat over vriendschap tussen dieren onderling en tussen mens en dier. Selma Lagerlöf; Selma Lagerlof; Elina van der Heijden (vertaling); € 29,50 In winkelwagen
Verhalen Verhalen Forse hardcover, linnengebonden met stofomslag. Het buikbandje mist, maar is voor een deel uitgeknipt en aan de binnenkant van de cover geplakt. Daarnaast staat op het schutblad een tekstje met pen geschreven door of aan de vorige eigenaar en is er een ex libris reliefstempeltje op het schutblad gezet. Op het schutblad is nog een artikeltje geplakt over Aai Prins die de vertaalprijs van het letterfonds krijgt. Verder is het een mooi exemplaar dat van buiten nog als nieuw oogt. Het is verder schoon en fris en gedrukt op mooi papier. Andrej Platonov schrijft met een meesterlijke mengeling van satire, symboliek en ironie. De verhalen van Platonov kenmerken zich stuk voor stuk door zijn uit laconieke humor en berusting samengestelde toon. Met gevoel voor absurdisme geeft hij de strubbelingen van de realiteit in de Sovjet-Unie weer en weet zo, met zeer concrete, grijpbare gegevens en situaties, grotere thema’s aan de orde te stellen. Het platonoviaanse proza is ten diepste doordrongen van de gedachte dat de mens streeft naar geluk, dat niet per definitie voortkomt uit vooruitgang en techniek, zoals de communistische leer voorschrijft. Maar dat weerhield Platonov er niet van het idealisme en de voorvechters van de revolutie in al hun schakeringen te laten zien. Zijn verhalen werpen de vraag op wie macht uitoefent over wie en op welke grond, en wat meer waard is: intellect of praktisch inzicht? Platonov was impliciet kritisch tegenover het Sovjetregime in zijn verhalen, novellen en romans waardoor die in zijn eigen land maar nauwelijks te lezen waren. Pas ver na de dood van Stalin kreeg zijn werk de internationale bekendheid dat het verdient. Andrej Platonov; Aai Prins (vertaling); € 29,50 In winkelwagen
EDDA. De liederen uit... EDDA. De liederen uit de Codex Regius en verwante manuscripten Mooi exemplaar, hardcover, in zwart linnen gebonden met mooie (nog dieprode) stofomslag, die ook op de rug nog niet is verkleurd. Voorin het boek zit een ex libris reliefstempeltje op het schutblad. Het boek verkeerd in zeer goede staat. Achterin het boek zit een index. Vertaald uit het Oudijslands en van aantekeningen voorzien door Marcel Otten. Ingeleid door Kees Samplonius. Een compleet en goed leesbare vertaling van misschien wel het belangrijkste werk uit de oud Noordse literatuur. Marcel Otten is er goed in geslaagd om het werk te ontsluiten voor het Nederlands taalgebied. Marcel Otten (vertaling); € 36,50 In winkelwagen
Werken Werken Prachtexemplaar, hardcover, linnen gebonden, met mooie stofomslag. Boek en omslag nog in nieuwstaat. Tweetalige editie, tekst in zowel Russisch als Nederlands. Vertaling door Margriet Berg, Marko Fondse, Anne Stoffel en Marja Wiebes. Gebundelde poëzie van de Russische dichteres (1892-1941) met vertaling, toelichtingen en informatief nawoord. Marina Tsvetajeva; Margriet Berg; Marko Fondse; Anne Stoffel; Marja Wiebes (vertaling); € 29,95 In winkelwagen
Het verhaal van Aeneas Het verhaal van Aeneas Mooi exemplaar, hardcover, in zwart linnen gebonden met stofomslag en leeslint. Deel uit de klassieke Perpetua Reeks. Ex libris reliefstempeltje voorin, maar verder nog nagenoeg als nieuw. De omslag is nog mooi van kleur en niet door de zon aangetast. Vergilius schrijft in 12 hoofdstukken (waar Homerus er 48 voor nodig had) het verhaal waarin zijn held over zee zwerft en een oorlog voert. Tijdens die zwerftocht vertelt Aeneas aan Dido, koningin van Carthago, die dol verliefd op hem is, over de afloop van de strijd om Troje, met het befaamde houten paard. Nadat hij haar heeft verlaten om in Italië te gaan vechten, als voorbereiding op de stichting van Rome, pleegt zij zelfmoord. Al in de oudheid gold Het verhaal van Aeneas als de hoogste top van de Romeinse literatuur. Publius Vergilius Maro (70-19 v.Chr.) wordt ook wel de Mantuese zwaan genoemd, en niet voor niets: hij kwam uit een dorpje bij Mantua, en zijn grootste werk, de Aeneis oftewel Het verhaal van Aeneas, was zijn zwanenzang. Ruim 13 eeuwen na zijn dood komt hij weer terug in Dante`s Goddelijke komedie. Publius Vergilius Maro; M.D. Hane Scheltema (vertaling); David Rijser (nawoord); Vergilius; € 45,00 In winkelwagen
De Canterbury-verhalen De Canterbury-verhalen Goed exemplaar. Forse hardcover met stofomslag en leeslint. Voorin het boek zit een ex libris reliefstempeltje van de vorige eigenaar en er zit een relevant krantenartikeltje ingeplakt op het schutblad. Het omslag heeft aan de binnenkant een paar vlekjes, maar dat zie je van buiten niet, in goede staat. Klassieker. Berijmde vertaling van het verhalende dichtwerk van de Engelse dichter (1345-1400) over de levensverhalen die pelgrims elkaar vertellen. Geoffrey Chaucer; Ernst van Altena (vertaling); € 16,90 In winkelwagen
Anton de Kom,... Anton de Kom, biografie 1898-1945, 1945-2009 Mooi exemplaar, forse hardcover met stofomslag. Geen naam voorin, omslag en boek zijn nog zo goed als nieuw. Inclusief een personenindex achterin het boek. De surinaamse Anton de Kom (1898-1945) was vrijheidsstrijder, verzetsheld, vakbondsman, activist, schrijver en banneling. In de Amsterdamse Bijlmermeer staat zijn standbeeld, maar over zijn leven is nog steeds weing bekend. Alice Boots en Rob Woortman hebben na uitgebreid onderzoek in archieven en na gesprekken met de nazaten van De Kom zijn levensverhaal gereconstrueerd. In dit boek vertellen zij over zijn jeugd in Paramaribo, zijn vertrek naar Nederland en over het boek dat hij schreef als aanklacht tegen het Nederlandse kolonialisme: 'Wij slaven van Suriname'. Tijdens de Tweede Wereldoorlog belandde De Kom in het verzet en hij zou uiteindelijk overlijden in een Duits concentratiekamp. Alice Boots; Rob Woortman; € 24,50 In winkelwagen
De Oude Geschiedenis... De Oude Geschiedenis van de Joden (Deel 2) Antiquitates Judaicae Mooi exemplaar, in zwart linnen gebonden boek met leeslint en stofomslag. Omslag nog mooi dieprood. Voorin zit een ex libris reliefstempeltjes van de vorige eigenaar, verder is het boek en ook het omslag nog in nette staat. Vertaald, ingeleid en van aantekeningen voorzien door F.J.A.M. Meijer en M.A.Wes Dit tweede deel van De Oude Geschiedenis van de Joden bestrijkt de periode van Salomo tot de vooravond van de Romeinse interventie in Palestina. De eerste helft is Josephus' bewerking van de 'historische' bijbelboeken. Aan de orde komen de telkens terugkerende botsingen tussen koningen en profeten, het einde van het rijk van David met de inname van Jeruzalem en de verwoesting van de Tempel door Nebukadnezar, de Babylonische ballingschap, de terugkeer van de ballingen wanneer de Perzen de nieuwe wereldmacht zijn in het Midden-Oosten, het herstel van een semi-autonome Joodse priesterstaat als provincie van het Perzische rijk. In de tweede helft ligt het accent op het proces van aanpassing en verzet in een wereld die vanaf Alexander de Grote gedomineerd wordt door Griekse macht en Griekse cultuur. Eerst valt Palestina onder het gezag van de Macedonische 'koloniale heersers' van Egypte, vanaf 2OO v.Chr. neemt het Syrië van de eveneens Griekse Seleuciden de rol van Egypte over. Auteur onbekend; € 40,00 In winkelwagen
Thet Oera Linda bok,... Thet Oera Linda bok, naar een handschrift uit de dertiende eeuw, Eigendom der familie Over de Linden, aan den Helder Bijzondere uitgave, dit boek is naar mijn idee in eigen beheer ingebonden/samengesteld. Op aanvraag kan ik meer foto`s verstrekken. Op de achterkant staat een isbn vermelding 906099003x met daarboven de titel: Authentiek handschrift uit de 13e eeuw of falsificatie? Reprint in slechts 500 exemplaren door uitgeverij Minerva, Amsterdam 1971. Dr. J.G. Ottema (bewerkt, vertaald en uitgegeven door); € 75,00 In winkelwagen
Maqloubah. Een... Maqloubah. Een Palestijns-Israëlisch liefdesverhaal Mooi exemplaar, paperback als nieuw, plus foldertje over het boek. Trefw. Israel, Ramallah, Westerlijke Jordaanoever, Gaza, Palestina, Palestijnen, ondersteboven, Arabisch, conflict, inleven. Sari Bashi; Laura Visser (vertaling); € 7,50 In winkelwagen
De last van veel... De last van veel geluk. De geschiedenis van Nederland 1555-1702 Mooi exemplaar, dikke hardcover, geen naam voorin, nog helemaal als nieuw. Vierde druk (de mooie uitgave). Het uitzonderlijke verhaal dat in De last van veel geluk verteld wordt begint in 1555 en eindigt in 1702, als de bloeitijd van de Nederlandse Republiek voorbij is. In deze periode hebben zich vooral de gebeurtenissen afgespeeld die lange tijd tot de vaste vaderlandse overlevering behoorden, maar tegenwoordig in het onderwijs nog maar weinig aandacht krijgen. En daardoor dreigt een wezenlijk element in onze cultuur verloren te gaan, want het verhaal van de opstand tegen de Spanjaarden, de onafhankelijkheid van Nederland en de ongekende bloeiperiode tijdens de Gouden Eeuw geven ons alle reden trots te zijn op ons verleden. Dit glorieuze tijdvak wordt op superieure wijze tot leven geroepen door A.Th. van Deursen, de grootste kenner van deze periode. Op ingetogen, maar gepassioneerde wijze weet hij als geen ander de lezer mee te trekken in het fascinerende verhaal over deze unieke periode uit onze geschiedenis. Prof. dr. A.Th. van Deursen (1931) is emeritus hoogleraar nieuwe geschiedenis aan de Vrije Universiteit van Amsterdam. Van hem verschenen eerder onder meer Mensen van klein vermogen, Een dorp in de polder en Maurits van Nassau. A.Th. van Deursen; € 7,50 In winkelwagen
De bende van Jan de... De bende van Jan de Lichte. De zoon van Jan de Lichte Paperback, geen naam voorin, klein knikje kaft, verder in goede staat. Twee romans over een 18e eeuwse figuur uit Vlaanderen en zijn bende, bestaande uit landlopers en dieven, die het land terroriseerden. Louis Paul Boon; W.L. Bouthoorn (geillustreerd door); € 4,00 In winkelwagen
Zomer te Ter-Muren,... Zomer te Ter-Muren, het 2de boek over de Kapellekensbaan Goed exemplaar, dikke paperback, geen naam voorin, rechte rug, kaft ietsjes verkleurd. Voortzetting van het levensverhaal van een Vlaams arbeidersmeisje, nu met haar gezin. Louis Paul Boon ; € 5,00 In winkelwagen
De Kapellekensbaan De Kapellekensbaan Goed exemplaar, paperback, geen naam voorin, rechte rug, kaft iets verkleurd. De levensgeschiedenis van een arbeidersmeisje ten tijde van de opkomst van het socialisme in België. Louis Paul Boon; € 5,00 In winkelwagen
Vergeten straat Vergeten straat Pocket, naam voorin, in goede staat. Boons derde boek, voor het eerst verschenen in 1944. Louis Paul Boon ; € 2,50 In winkelwagen
Als een onweder bij... Als een onweder bij zomerdag de Hardcover met (op de rug ietsjes verkleurde) stofomslag. Geen naam voorin, net ex. in goede staat. Bezorgd door Jos Muyres en Vic van de Reijt. Louis Paul Boon; Willem Elsschot; € 4,85 In winkelwagen
Niets gaat ten onder Niets gaat ten onder Mooi exemplaar, paperback met zijflappen, geen naam voorin, rechte rug, als nieuw. Een internaatsdirecteur gaat aan de ambities van zijn vrouw en zijn eigen verdrongen seksualiteit ten gronde. Louis Paul Boon; Hermanus Berserik (geillustreerd door); € 2,99 In winkelwagen
Mieke Maaike's obscene... Mieke Maaike's obscene jeugd: een pornografisch verhaal voorafgegaan door een proefschrift Mooi exemplaar, hardcover, linnengebonden met goudopdruk, geen naam voorin, nog nagenoeg als nieuw. Erotisch verhaal. Aangevuld met Agaatje en haar kloo(s)terleven een reeks schuldeloze tekeningen met gaatjes van Agaatje Parodie op de pornografische roman waarin een 19-jarig meisje vertelt over haar ervaringen. Louis Paul Boon; € 7,50 In winkelwagen
Vertellingen van Jo Vertellingen van Jo Mooi ex. Paperback, geen naam voorin, nog een kaarsrechte (ietsjes vekleurde) rug, in zeer goede staat. Korte verhalen over het zoontje van de auteur. Louis Paul Boon; Jos Muijres (inleiding); Maurice Roggeman (tekeningen); € 4,00 In winkelwagen
Zomerdagdroom, een... Zomerdagdroom, een erotisch sprookje Paperback met zijflappen, geen naam voorin, rechte (iets verkleurde) rug, in zeer goede staat. Met erotische tekeningen van Peter van Straaten. De schrijver verheerlijkt in de vorm van een sprookje het ongerepte en ongeremde driftenleven, dat in een sprookjesachtige omgeving door de jonge prins, de hoofdfiguur van het verhaal, beleefd wordt. Louis Paul Boon; Peter van Straaten (geillustreerd door); € 7,50 In winkelwagen
Eens, op een mooie avond Eens, op een mooie avond Paperback met zijflappen, geen naam voorin, rechte (ietsjes verkleurde) rug, in zeer goede staat. Pornografische vertelling over een feestje van een losbandige bisschop met jonge meisjes. Louis Paul Boon; € 7,50 In winkelwagen
De zwarte hand De zwarte hand Mooi ex. Paperback, geen naam voorin, rechte rug, in zeer goede staat. Louis Paul Boon; € 5,00 In winkelwagen
Pieter Daens of hoe in... Pieter Daens of hoe in de negentiende eeuw de arbeiders van Aalst vochten tegen armoede en onrecht Mooi exemplaar, dikke paperback, geen naam voorin, rug nog zonder leesvouwen, in goede staat. Geillustreerd. Roman over de sociale strijd in het Vlaamse industriestadje, met de priester Pieter Daens (1842-1918) in een hoofdrol. Louis Paul Boon; € 4,00 In winkelwagen
De Paradijsvogel,... De Paradijsvogel, relaas van een amorele tijd Mooi exemplaar, paperback, geen naam voorin, kaarsrechte rug zonder leesvouwen, in zeer goede staat, met erotisch getinte passages. Drie verhalen, waarin de seksuele bezetenheid, de "religie" van deze tijd wordt ontmaskerd. Louis Paul Boon; € 7,50 In winkelwagen