Een golfje op de... Een golfje op de stroom: uitspraken en aforismen uit boeken en brieven Paperback, met zijflappen, net exemplaar. Rug ietsjes verkleur, geen naam voorin. Hermann Hesse; M. Coutinho (vertaling); € 5,00 In winkelwagen
Het Kapittel of De... Het Kapittel of De Priester van Stargorod Net exemplaar. Pocket, nog in zeer goede staat. Geen naam voorin, nog een rechte rug zonder leesvouwen. Nicolaj S. Ljeskov; S. van Praag (vertaling); € 10,00 In winkelwagen
Teken van leven Teken van leven Paperback met zijflappen, in goede staat, vertaling C.J. Pouw en Wilfred Smit, met noten Jevgenij Zamjatin; € 2,99 In winkelwagen
Brief van een... Brief van een islamitische vrouw Pocket in goede staat. Rana Kabbani; Nicky de Swaan (vertaling); € 2,99 In winkelwagen
Donald Duck... Donald Duck (Pocketbook 8, Engelse Editie) Stories from Duckburg Pocket, Engelstalig, leuk voor kinderen om de Engelse taal op een speelse manier beter te leren lezen. Bevat 8 verhalen en achterin het boekje zit een deel waarin per verhaal de belangrijkste woorden worden vertaald naar het Nederlands. Disney; € 7,50 In winkelwagen
Donald Duck (Pocket... Donald Duck (Pocket 181) De Verschrikkelijke Hollander Pocket in uitstekende staat. Disney; € 4,00 In winkelwagen
Donald Duck... Donald Duck (Duitstalige pocket) 30 Jahre Lustiges Taschenbuch (LTB230) Pocket, taal Duits, in uitstekende staat. German Edition, Comic Book. Leuk voor kinderen om de Duitste taal op een speelse manier beter te oefenen. Disney; € 9,50 In winkelwagen
De Zieleroerselen van... De Zieleroerselen van Sonetteke (Deel 1) Groot formaat hardcover strip in goede staat, ietsjes verkleurde kaft. Geen naam voorin. Claire Bretecher; € 7,50 In winkelwagen
Kaapse raasdonders,... Kaapse raasdonders, het Annie M. G. Schmidt kookboek Hardcover, op de binnenkant van de kaft aan de voorkant staat een handgeschreven boodschap aan de vorige eigenaar, verder is het een mooi exemplaar in zeer goede staat. Kinderkookboek. De samenstelsters haalden allerlei lekkere gerechten uit de boeken van Annie M.G. Schmidt en geven daarvan de recepten, zodat je die ook eens zelf kunt maken. Met zwart-witte en gekleurde tekeningen. Vanaf ca. 10 jaar. Louise Bos; Roos Voorsluis; Annie M. G. Schmidt; € 5,00 In winkelwagen
Tom Tippelaar Tom Tippelaar Mooi exemplaar, groot formaat hardcover uitgave. Geen naam voorin, in zeer goede staat. Met prachtige kleuren illustraties. Tom Tippelaar krijgt de opdracht het eiland Neus uit een vervelende situatie te redden. Op zijn tocht daarheen beleeft hij allerlei sprookjesachtige avonturen. Prentvertelling met grote, kleurrijke schilderingen. Vanaf ca. 10 jaar. Jan Marinus Verburg; Annie M.G. Schmidt; € 19,50 In winkelwagen
Nils Holgerssons... Nils Holgerssons Wonderbare Reis Goed exemplaar, forse hardcover met stofomslag. Ex libris reliefstempeltje op het schutblad. Aan de binnenkant van de omslag zijn een paar kleine vlekjes aanwezig, die van buitenaf niet zichtbaar zijn, waardoor het eigenlijk nog zeer goed oogt. Klassieker. Integrale vertaling. Nils, een jongen van een jaar of 14, die met zijn ouders op een boerderijtje woont, waar ze een paar koeien en ganzen houden. Nils houdt vooral van eten en slapen. Daarnaast haalt hij graag kattenkwaad uit en is hij gemeen tegen de dieren. Op een dag verandert Nils in een kabouter en ontdekt hij dat hij alle dieren kan verstaan. Op de rug van een tamme gans maakt hij met een vlucht wilde ganzen een avontuurlijke reis door Zweden. Onderweg redt hij een gans uit de bek van een vos, herenigt een eekhoorn met haar jongen en voorkomt dat zijn gans gekortwiekt wordt. Hij beleeft avonturen met een ooievaar, grijze en zwarte ratten, kraanvogels en nog veel meer. Ook wordt het prachtige verhaal van een hond en een eland verteld. Dit tijdloze boek gaat over vriendschap tussen dieren onderling en tussen mens en dier. Selma Lagerlöf; Selma Lagerlof; Elina van der Heijden (vertaling); € 29,50 In winkelwagen
Verhalen Verhalen Forse hardcover, linnengebonden met stofomslag. Het buikbandje mist, maar is voor een deel uitgeknipt en aan de binnenkant van de cover geplakt. Daarnaast staat op het schutblad een tekstje met pen geschreven door of aan de vorige eigenaar en is er een ex libris reliefstempeltje op het schutblad gezet. Op het schutblad is nog een artikeltje geplakt over Aai Prins die de vertaalprijs van het letterfonds krijgt. Verder is het een mooi exemplaar dat van buiten nog als nieuw oogt. Het is verder schoon en fris en gedrukt op mooi papier. Andrej Platonov schrijft met een meesterlijke mengeling van satire, symboliek en ironie. De verhalen van Platonov kenmerken zich stuk voor stuk door zijn uit laconieke humor en berusting samengestelde toon. Met gevoel voor absurdisme geeft hij de strubbelingen van de realiteit in de Sovjet-Unie weer en weet zo, met zeer concrete, grijpbare gegevens en situaties, grotere thema’s aan de orde te stellen. Het platonoviaanse proza is ten diepste doordrongen van de gedachte dat de mens streeft naar geluk, dat niet per definitie voortkomt uit vooruitgang en techniek, zoals de communistische leer voorschrijft. Maar dat weerhield Platonov er niet van het idealisme en de voorvechters van de revolutie in al hun schakeringen te laten zien. Zijn verhalen werpen de vraag op wie macht uitoefent over wie en op welke grond, en wat meer waard is: intellect of praktisch inzicht? Platonov was impliciet kritisch tegenover het Sovjetregime in zijn verhalen, novellen en romans waardoor die in zijn eigen land maar nauwelijks te lezen waren. Pas ver na de dood van Stalin kreeg zijn werk de internationale bekendheid dat het verdient. Andrej Platonov; Aai Prins (vertaling); € 29,50 In winkelwagen
EDDA. De liederen uit... EDDA. De liederen uit de Codex Regius en verwante manuscripten Mooi exemplaar, hardcover, in zwart linnen gebonden met mooie (nog dieprode) stofomslag, die ook op de rug nog niet is verkleurd. Voorin het boek zit een ex libris reliefstempeltje op het schutblad. Het boek verkeerd in zeer goede staat. Achterin het boek zit een index. Vertaald uit het Oudijslands en van aantekeningen voorzien door Marcel Otten. Ingeleid door Kees Samplonius. Een compleet en goed leesbare vertaling van misschien wel het belangrijkste werk uit de oud Noordse literatuur. Marcel Otten is er goed in geslaagd om het werk te ontsluiten voor het Nederlands taalgebied. Marcel Otten (vertaling); € 36,50 In winkelwagen
Werken Werken Prachtexemplaar, hardcover, linnen gebonden, met mooie stofomslag. Boek en omslag nog in nieuwstaat. Tweetalige editie, tekst in zowel Russisch als Nederlands. Vertaling door Margriet Berg, Marko Fondse, Anne Stoffel en Marja Wiebes. Gebundelde poëzie van de Russische dichteres (1892-1941) met vertaling, toelichtingen en informatief nawoord. Marina Tsvetajeva; Margriet Berg; Marko Fondse; Anne Stoffel; Marja Wiebes (vertaling); € 29,95 In winkelwagen
Het verhaal van Aeneas Het verhaal van Aeneas Mooi exemplaar, hardcover, in zwart linnen gebonden met stofomslag en leeslint. Deel uit de klassieke Perpetua Reeks. Ex libris reliefstempeltje voorin, maar verder nog nagenoeg als nieuw. De omslag is nog mooi van kleur en niet door de zon aangetast. Vergilius schrijft in 12 hoofdstukken (waar Homerus er 48 voor nodig had) het verhaal waarin zijn held over zee zwerft en een oorlog voert. Tijdens die zwerftocht vertelt Aeneas aan Dido, koningin van Carthago, die dol verliefd op hem is, over de afloop van de strijd om Troje, met het befaamde houten paard. Nadat hij haar heeft verlaten om in Italië te gaan vechten, als voorbereiding op de stichting van Rome, pleegt zij zelfmoord. Al in de oudheid gold Het verhaal van Aeneas als de hoogste top van de Romeinse literatuur. Publius Vergilius Maro (70-19 v.Chr.) wordt ook wel de Mantuese zwaan genoemd, en niet voor niets: hij kwam uit een dorpje bij Mantua, en zijn grootste werk, de Aeneis oftewel Het verhaal van Aeneas, was zijn zwanenzang. Ruim 13 eeuwen na zijn dood komt hij weer terug in Dante`s Goddelijke komedie. Publius Vergilius Maro; M.D. Hane Scheltema (vertaling); David Rijser (nawoord); Vergilius; € 45,00 In winkelwagen
De Canterbury-verhalen De Canterbury-verhalen Goed exemplaar. Forse hardcover met stofomslag en leeslint. Voorin het boek zit een ex libris reliefstempeltje van de vorige eigenaar en er zit een relevant krantenartikeltje ingeplakt op het schutblad. Het omslag heeft aan de binnenkant een paar vlekjes, maar dat zie je van buiten niet, in goede staat. Klassieker. Berijmde vertaling van het verhalende dichtwerk van de Engelse dichter (1345-1400) over de levensverhalen die pelgrims elkaar vertellen. Geoffrey Chaucer; Ernst van Altena (vertaling); € 16,90 In winkelwagen
De Oude Geschiedenis... De Oude Geschiedenis van de Joden (Deel 2) Antiquitates Judaicae Mooi exemplaar, in zwart linnen gebonden boek met leeslint en stofomslag. Omslag nog mooi dieprood. Voorin zit een ex libris reliefstempeltjes van de vorige eigenaar, verder is het boek en ook het omslag nog in nette staat. Vertaald, ingeleid en van aantekeningen voorzien door F.J.A.M. Meijer en M.A.Wes Dit tweede deel van De Oude Geschiedenis van de Joden bestrijkt de periode van Salomo tot de vooravond van de Romeinse interventie in Palestina. De eerste helft is Josephus' bewerking van de 'historische' bijbelboeken. Aan de orde komen de telkens terugkerende botsingen tussen koningen en profeten, het einde van het rijk van David met de inname van Jeruzalem en de verwoesting van de Tempel door Nebukadnezar, de Babylonische ballingschap, de terugkeer van de ballingen wanneer de Perzen de nieuwe wereldmacht zijn in het Midden-Oosten, het herstel van een semi-autonome Joodse priesterstaat als provincie van het Perzische rijk. In de tweede helft ligt het accent op het proces van aanpassing en verzet in een wereld die vanaf Alexander de Grote gedomineerd wordt door Griekse macht en Griekse cultuur. Eerst valt Palestina onder het gezag van de Macedonische 'koloniale heersers' van Egypte, vanaf 2OO v.Chr. neemt het Syrië van de eveneens Griekse Seleuciden de rol van Egypte over. Auteur onbekend; € 40,00 In winkelwagen
De bende van Jan de... De bende van Jan de Lichte. De zoon van Jan de Lichte Paperback, geen naam voorin, klein knikje kaft, verder in goede staat. Twee romans over een 18e eeuwse figuur uit Vlaanderen en zijn bende, bestaande uit landlopers en dieven, die het land terroriseerden. Louis Paul Boon; W.L. Bouthoorn (geillustreerd door); € 4,00 In winkelwagen
Zomer te Ter-Muren,... Zomer te Ter-Muren, het 2de boek over de Kapellekensbaan Goed exemplaar, dikke paperback, geen naam voorin, rechte rug, kaft ietsjes verkleurd. Voortzetting van het levensverhaal van een Vlaams arbeidersmeisje, nu met haar gezin. Louis Paul Boon ; € 5,00 In winkelwagen
De Kapellekensbaan De Kapellekensbaan Goed exemplaar, paperback, geen naam voorin, rechte rug, kaft iets verkleurd. De levensgeschiedenis van een arbeidersmeisje ten tijde van de opkomst van het socialisme in België. Louis Paul Boon; € 5,00 In winkelwagen
Vergeten straat Vergeten straat Pocket, naam voorin, in goede staat. Boons derde boek, voor het eerst verschenen in 1944. Louis Paul Boon ; € 2,50 In winkelwagen
Vertellingen van Jo Vertellingen van Jo Mooi ex. Paperback, geen naam voorin, nog een kaarsrechte (ietsjes vekleurde) rug, in zeer goede staat. Korte verhalen over het zoontje van de auteur. Louis Paul Boon; Jos Muijres (inleiding); Maurice Roggeman (tekeningen); € 4,00 In winkelwagen
De zwarte hand De zwarte hand Mooi ex. Paperback, geen naam voorin, rechte rug, in zeer goede staat. Louis Paul Boon; € 5,00 In winkelwagen
Pieter Daens of hoe in... Pieter Daens of hoe in de negentiende eeuw de arbeiders van Aalst vochten tegen armoede en onrecht Mooi exemplaar, dikke paperback, geen naam voorin, rug nog zonder leesvouwen, in goede staat. Geillustreerd. Roman over de sociale strijd in het Vlaamse industriestadje, met de priester Pieter Daens (1842-1918) in een hoofdrol. Louis Paul Boon; € 4,00 In winkelwagen
Canopus in Argos... Canopus in Argos (compleet in 5 boeken) Complete set van 5 mooie paperbacks in de Nederlandse vertaling door J.W. Korthals. Schaars. Bevat: Shikasta, Het verslag Ambien II van de vijf, de siriaanse experimenten, Het huwelijk tussen zones drie, vier en vijf, de sentimentele waarnemers in het volyen rijk, de vertegenwoordiger voor planeet 8. Deel Shikasta heeft een paar leesvouwtjes op de rug waar het laminaat heel lichtjes loslaat, verder zijn de boeken nog zeer goed, zonder naam voorin. Doris Lessing; J.W. Korthals (vertaling); € 60,00 In winkelwagen
Gestrand (Boek 4 van... Gestrand (Boek 4 van Kinderen van het geweld) Paperback, naampje voorin, in goede staat. Doris Lessing; Geertje Lammers (vertaling); € 4,00 In winkelwagen
Een Goed Huwelijk... Een Goed Huwelijk (Boek 2 van Kinderen van het geweld) Dikke paperback, naampje voorin, 2 kleine leesvouwtjes, in goede staat, vertaling van A Proper Marriage. Doris Lessing; Geertje Lammers (vertaling); € 4,00 In winkelwagen
De Grootmoeders.... De Grootmoeders. Victoria en de Staveneys. De Reden Ervan. Een Liefdeskind Dikke paperback, 1x gelezen, in goede staat. Geen naam voorin. Doris Lessing; Hans van Cuijlenborg (vertaling); € 5,00 In winkelwagen
Het Vijfde Kind Het Vijfde Kind Mooi exemplaar, paperback in zeer goede staat. Geen naam voorin, nog een kaarsrechte rug zonder leesvouwen. Vertaling van The Fifth Child. De geboorte van een monstrueus kind ontwricht een tot dan gelukkig Engels gezin. Doris Lessing; Ankie Blommensteijn (vertaling); € 20,00 In winkelwagen
In 't Bijzonder Katten In 't Bijzonder Katten Hardcover met stofomslag, om het omslag zit een cellofaan om het te beschermen. Het boek is in goede staat, geen naam voorin. Verhalen over het wel en wee van de katten van de schrijfster Doris Lessing; Aris J. van Braam (vertaling); Maus Slangen (illustraties); € 4,00 In winkelwagen
Het Gouden Boek Het Gouden Boek Net exemplaar. Dikke pocket uitgave in goede staat. Geen naam voorin, geen leesvouwen in de nog rechte rug. Doris Lessing; Netty Vink (vertaling); € 5,00 In winkelwagen
Herinneringen van een... Herinneringen van een overlevende Net exemplaar. Paperback, in goede staat. Geen naam voorin, rechte rug zonder leesvouwen. Een vrouw, levend in een tijd waarin de westerse samenleving is vervallen tot barbarij, slaat de ontwikkeling gade van een aan haar zorgen toevertrouwd meisje Doris Lessing; Pauline Moody (vertaling); € 4,00 In winkelwagen