Anton de Kom,... Anton de Kom, biografie 1898-1945, 1945-2009 Mooi exemplaar, forse hardcover met stofomslag. Geen naam voorin, omslag en boek zijn nog zo goed als nieuw. Inclusief een personenindex achterin het boek. De surinaamse Anton de Kom (1898-1945) was vrijheidsstrijder, verzetsheld, vakbondsman, activist, schrijver en banneling. In de Amsterdamse Bijlmermeer staat zijn standbeeld, maar over zijn leven is nog steeds weing bekend. Alice Boots en Rob Woortman hebben na uitgebreid onderzoek in archieven en na gesprekken met de nazaten van De Kom zijn levensverhaal gereconstrueerd. In dit boek vertellen zij over zijn jeugd in Paramaribo, zijn vertrek naar Nederland en over het boek dat hij schreef als aanklacht tegen het Nederlandse kolonialisme: 'Wij slaven van Suriname'. Tijdens de Tweede Wereldoorlog belandde De Kom in het verzet en hij zou uiteindelijk overlijden in een Duits concentratiekamp. Alice Boots; Rob Woortman; € 24,50 In winkelwagen
De Oude Geschiedenis... De Oude Geschiedenis van de Joden (Deel 2) Antiquitates Judaicae Mooi exemplaar, in zwart linnen gebonden boek met leeslint en stofomslag. Omslag nog mooi dieprood. Voorin zit een ex libris reliefstempeltjes van de vorige eigenaar, verder is het boek en ook het omslag nog in nette staat. Vertaald, ingeleid en van aantekeningen voorzien door F.J.A.M. Meijer en M.A.Wes Dit tweede deel van De Oude Geschiedenis van de Joden bestrijkt de periode van Salomo tot de vooravond van de Romeinse interventie in Palestina. De eerste helft is Josephus' bewerking van de 'historische' bijbelboeken. Aan de orde komen de telkens terugkerende botsingen tussen koningen en profeten, het einde van het rijk van David met de inname van Jeruzalem en de verwoesting van de Tempel door Nebukadnezar, de Babylonische ballingschap, de terugkeer van de ballingen wanneer de Perzen de nieuwe wereldmacht zijn in het Midden-Oosten, het herstel van een semi-autonome Joodse priesterstaat als provincie van het Perzische rijk. In de tweede helft ligt het accent op het proces van aanpassing en verzet in een wereld die vanaf Alexander de Grote gedomineerd wordt door Griekse macht en Griekse cultuur. Eerst valt Palestina onder het gezag van de Macedonische 'koloniale heersers' van Egypte, vanaf 2OO v.Chr. neemt het Syrië van de eveneens Griekse Seleuciden de rol van Egypte over. Auteur onbekend; € 40,00 In winkelwagen
Thet Oera Linda bok,... Thet Oera Linda bok, naar een handschrift uit de dertiende eeuw, Eigendom der familie Over de Linden, aan den Helder Bijzondere uitgave, dit boek is naar mijn idee in eigen beheer ingebonden/samengesteld. Op aanvraag kan ik meer foto`s verstrekken. Op de achterkant staat een isbn vermelding 906099003x met daarboven de titel: Authentiek handschrift uit de 13e eeuw of falsificatie? Reprint in slechts 500 exemplaren door uitgeverij Minerva, Amsterdam 1971. Dr. J.G. Ottema (bewerkt, vertaald en uitgegeven door); € 75,00 In winkelwagen
Maqloubah. Een... Maqloubah. Een Palestijns-Israëlisch liefdesverhaal Mooi exemplaar, paperback als nieuw, plus foldertje over het boek. Trefw. Israel, Ramallah, Westerlijke Jordaanoever, Gaza, Palestina, Palestijnen, ondersteboven, Arabisch, conflict, inleven. Sari Bashi; Laura Visser (vertaling); € 7,50 In winkelwagen
De last van veel... De last van veel geluk. De geschiedenis van Nederland 1555-1702 Mooi exemplaar, dikke hardcover, geen naam voorin, nog helemaal als nieuw. Vierde druk (de mooie uitgave). Het uitzonderlijke verhaal dat in De last van veel geluk verteld wordt begint in 1555 en eindigt in 1702, als de bloeitijd van de Nederlandse Republiek voorbij is. In deze periode hebben zich vooral de gebeurtenissen afgespeeld die lange tijd tot de vaste vaderlandse overlevering behoorden, maar tegenwoordig in het onderwijs nog maar weinig aandacht krijgen. En daardoor dreigt een wezenlijk element in onze cultuur verloren te gaan, want het verhaal van de opstand tegen de Spanjaarden, de onafhankelijkheid van Nederland en de ongekende bloeiperiode tijdens de Gouden Eeuw geven ons alle reden trots te zijn op ons verleden. Dit glorieuze tijdvak wordt op superieure wijze tot leven geroepen door A.Th. van Deursen, de grootste kenner van deze periode. Op ingetogen, maar gepassioneerde wijze weet hij als geen ander de lezer mee te trekken in het fascinerende verhaal over deze unieke periode uit onze geschiedenis. Prof. dr. A.Th. van Deursen (1931) is emeritus hoogleraar nieuwe geschiedenis aan de Vrije Universiteit van Amsterdam. Van hem verschenen eerder onder meer Mensen van klein vermogen, Een dorp in de polder en Maurits van Nassau. A.Th. van Deursen; € 7,50 In winkelwagen
De bende van Jan de... De bende van Jan de Lichte. De zoon van Jan de Lichte Paperback, geen naam voorin, klein knikje kaft, verder in goede staat. Twee romans over een 18e eeuwse figuur uit Vlaanderen en zijn bende, bestaande uit landlopers en dieven, die het land terroriseerden. Louis Paul Boon; W.L. Bouthoorn (geillustreerd door); € 4,00 In winkelwagen
Zomer te Ter-Muren,... Zomer te Ter-Muren, het 2de boek over de Kapellekensbaan Goed exemplaar, dikke paperback, geen naam voorin, rechte rug, kaft ietsjes verkleurd. Voortzetting van het levensverhaal van een Vlaams arbeidersmeisje, nu met haar gezin. Louis Paul Boon ; € 5,00 In winkelwagen
De Kapellekensbaan De Kapellekensbaan Goed exemplaar, paperback, geen naam voorin, rechte rug, kaft iets verkleurd. De levensgeschiedenis van een arbeidersmeisje ten tijde van de opkomst van het socialisme in België. Louis Paul Boon; € 5,00 In winkelwagen
Vergeten straat Vergeten straat Pocket, naam voorin, in goede staat. Boons derde boek, voor het eerst verschenen in 1944. Louis Paul Boon ; € 2,50 In winkelwagen
Als een onweder bij... Als een onweder bij zomerdag de Hardcover met (op de rug ietsjes verkleurde) stofomslag. Geen naam voorin, net ex. in goede staat. Bezorgd door Jos Muyres en Vic van de Reijt. Louis Paul Boon; Willem Elsschot; € 4,85 In winkelwagen
Niets gaat ten onder Niets gaat ten onder Mooi exemplaar, paperback met zijflappen, geen naam voorin, rechte rug, als nieuw. Een internaatsdirecteur gaat aan de ambities van zijn vrouw en zijn eigen verdrongen seksualiteit ten gronde. Louis Paul Boon; Hermanus Berserik (geillustreerd door); € 2,99 In winkelwagen
Mieke Maaike's obscene... Mieke Maaike's obscene jeugd: een pornografisch verhaal voorafgegaan door een proefschrift Mooi exemplaar, hardcover, linnengebonden met goudopdruk, geen naam voorin, nog nagenoeg als nieuw. Erotisch verhaal. Aangevuld met Agaatje en haar kloo(s)terleven een reeks schuldeloze tekeningen met gaatjes van Agaatje Parodie op de pornografische roman waarin een 19-jarig meisje vertelt over haar ervaringen. Louis Paul Boon; € 7,50 In winkelwagen
Vertellingen van Jo Vertellingen van Jo Mooi ex. Paperback, geen naam voorin, nog een kaarsrechte (ietsjes vekleurde) rug, in zeer goede staat. Korte verhalen over het zoontje van de auteur. Louis Paul Boon; Jos Muijres (inleiding); Maurice Roggeman (tekeningen); € 4,00 In winkelwagen
Zomerdagdroom, een... Zomerdagdroom, een erotisch sprookje Paperback met zijflappen, geen naam voorin, rechte (iets verkleurde) rug, in zeer goede staat. Met erotische tekeningen van Peter van Straaten. De schrijver verheerlijkt in de vorm van een sprookje het ongerepte en ongeremde driftenleven, dat in een sprookjesachtige omgeving door de jonge prins, de hoofdfiguur van het verhaal, beleefd wordt. Louis Paul Boon; Peter van Straaten (geillustreerd door); € 7,50 In winkelwagen
Eens, op een mooie avond Eens, op een mooie avond Paperback met zijflappen, geen naam voorin, rechte (ietsjes verkleurde) rug, in zeer goede staat. Pornografische vertelling over een feestje van een losbandige bisschop met jonge meisjes. Louis Paul Boon; € 7,50 In winkelwagen
De zwarte hand De zwarte hand Mooi ex. Paperback, geen naam voorin, rechte rug, in zeer goede staat. Louis Paul Boon; € 5,00 In winkelwagen
Pieter Daens of hoe in... Pieter Daens of hoe in de negentiende eeuw de arbeiders van Aalst vochten tegen armoede en onrecht Mooi exemplaar, dikke paperback, geen naam voorin, rug nog zonder leesvouwen, in goede staat. Geillustreerd. Roman over de sociale strijd in het Vlaamse industriestadje, met de priester Pieter Daens (1842-1918) in een hoofdrol. Louis Paul Boon; € 4,00 In winkelwagen
De Paradijsvogel,... De Paradijsvogel, relaas van een amorele tijd Mooi exemplaar, paperback, geen naam voorin, kaarsrechte rug zonder leesvouwen, in zeer goede staat, met erotisch getinte passages. Drie verhalen, waarin de seksuele bezetenheid, de "religie" van deze tijd wordt ontmaskerd. Louis Paul Boon; € 7,50 In winkelwagen
Menuet en andere verhalen Menuet en andere verhalen Mooi exemplaar, paperback, geen naam voorin, kaarsrechte rug zonder leesvouwen, in zeer goede staat, verhalen met erotisch getinte, maar soms ook wrede passages. Boon beschouwd de verhalen in dit boek als het beste dat hij ooit geschreven heeft. Bundeling van de kleine roman "Menuet", het lange gedicht "De kleine Eva uit de Kromme Bijlstraat", het verhaal "Twee spoken" en de groteske "Vaarwel krokodil of prijslijst van het geluk". Louis Paul Boon; € 7,50 In winkelwagen
Popular Mechanics... Popular Mechanics Magazine (March 1953) Een nog vrij goed exemplaar van dit oude wetenschappelijke tijdschrift uit de vorige eeuw, met een artikel: what`s ahead in TV, an exclusive interview with Allen du Mont, The owners report on the Dodge by Floyd Clymer, How to Motorize a Wheel Chair, Skyhook for a Rocket. Written so you can understand it. Je moet het natuurlijk wel voorzichtig lezen, maar nu zit hij nog goed in de band. Het zit boordevol artikelen en illustraties en geeft een mooi beeld van de stand van de wetenschap en techniek in die tijd. Het zit ook vol met reclames uit die tijd, Camel sigaretten, Yello Bole Pipes, the new 1953 Studebaker etc. H.H. Windsor (founder); H.H. Windsor Jr. (editor, publisher); € 7,50 In winkelwagen
Popular Mechanics... Popular Mechanics Magazine (October 1952) Een nog vrij goed exemplaar van dit oude wetenschappelijke tijdschrift uit de vorige eeuw, met een artikel: How owners rate the `52 Lincoln, Engineering, The Might of America, How to install Warm-Air Perimeter Heating and how to build a battery-driven model plane. written so you can understand it. Je moet het natuurlijk wel voorzichtig lezen, maar nu zit hij nog goed in de band. Het zit boordevol artikelen en illustraties en geeft een mooi beeld van de stand van de wetenschap en techniek in die tijd. H.H. Windsor (founder); H.H. Windsor Jr. (editor, publisher); € 7,50 In winkelwagen
Thanatos aan Banden Thanatos aan Banden Mooi exemplaar, in zeer goede staat. Een in groen linnen gebonden boek met goudopdruk en gedrukt op geschept papier. Eerste druk, geen naam voorin, een sonnettencyclus. Simon Vestdijk; € 15,00 In winkelwagen
Piet de Smeerpoets... Piet de Smeerpoets (deel 3) Hardcover, 5 hardkartonnen bladzijden bijeengebonden met rood linnen, naampje voorop, maar verder in zeer goede conditie. Dr. Heinrich Hoffmann; Freddy Last (bewerkt door); € 12,50 In winkelwagen
Canopus in Argos... Canopus in Argos (compleet in 5 boeken) Complete set van 5 mooie paperbacks in de Nederlandse vertaling door J.W. Korthals. Schaars. Bevat: Shikasta, Het verslag Ambien II van de vijf, de siriaanse experimenten, Het huwelijk tussen zones drie, vier en vijf, de sentimentele waarnemers in het volyen rijk, de vertegenwoordiger voor planeet 8. Deel Shikasta heeft een paar leesvouwtjes op de rug waar het laminaat heel lichtjes loslaat, verder zijn de boeken nog zeer goed, zonder naam voorin. Doris Lessing; J.W. Korthals (vertaling); € 60,00 In winkelwagen
Gestrand (Boek 4 van... Gestrand (Boek 4 van Kinderen van het geweld) Paperback, naampje voorin, in goede staat. Doris Lessing; Geertje Lammers (vertaling); € 4,00 In winkelwagen
Een Goed Huwelijk... Een Goed Huwelijk (Boek 2 van Kinderen van het geweld) Dikke paperback, naampje voorin, 2 kleine leesvouwtjes, in goede staat, vertaling van A Proper Marriage. Doris Lessing; Geertje Lammers (vertaling); € 4,00 In winkelwagen
De Grootmoeders.... De Grootmoeders. Victoria en de Staveneys. De Reden Ervan. Een Liefdeskind Dikke paperback, 1x gelezen, in goede staat. Geen naam voorin. Doris Lessing; Hans van Cuijlenborg (vertaling); € 5,00 In winkelwagen
Het Vijfde Kind Het Vijfde Kind Mooi exemplaar, paperback in zeer goede staat. Geen naam voorin, nog een kaarsrechte rug zonder leesvouwen. Vertaling van The Fifth Child. De geboorte van een monstrueus kind ontwricht een tot dan gelukkig Engels gezin. Doris Lessing; Ankie Blommensteijn (vertaling); € 20,00 In winkelwagen
In 't Bijzonder Katten In 't Bijzonder Katten Hardcover met stofomslag, om het omslag zit een cellofaan om het te beschermen. Het boek is in goede staat, geen naam voorin. Verhalen over het wel en wee van de katten van de schrijfster Doris Lessing; Aris J. van Braam (vertaling); Maus Slangen (illustraties); € 4,00 In winkelwagen
Onder mijn huid,... Onder mijn huid, autobiografie tot 1949 Pocket, iets dikker formaat, in goede staat. Geen naam voorin, ietsjes verkleurde kaft, nog kaarsrechte rug. Doris Lessing; Sjaak de Jong (vertaling); € 4,00 In winkelwagen
Het Gouden Boek Het Gouden Boek Net exemplaar. Dikke pocket uitgave in goede staat. Geen naam voorin, geen leesvouwen in de nog rechte rug. Doris Lessing; Netty Vink (vertaling); € 5,00 In winkelwagen
Herinneringen van een... Herinneringen van een overlevende Net exemplaar. Paperback, in goede staat. Geen naam voorin, rechte rug zonder leesvouwen. Een vrouw, levend in een tijd waarin de westerse samenleving is vervallen tot barbarij, slaat de ontwikkeling gade van een aan haar zorgen toevertrouwd meisje Doris Lessing; Pauline Moody (vertaling); € 4,00 In winkelwagen